Wypadek przy zawracaniu – tak działa stres tuż przed egzaminem!
Piotr Jędrzejak
30 stycznia 2015

Uczmy się na cudzych błędach. Właśnie z takim przekazem szkoła jazdy Roadcraft Nottingham wrzuciła do sieci filmik z kasku jednego z instruktorów.

Kursant odbywał swoje ostatnie treningi przed egzaminem, który miał odbyć się dosłownie za dziesięć minut. Do miejsca, w którym miał odbyć się egzamin, zostało mu dosłownie 3 kilometry. Tego dnia już dwa razy wykonał manewr zawracania, a ten miał być trzeci. Niestety faceta po prostu zjadł stres…

Kursant w stresie nie opanował klamki sprzęgła i przyznacie, że zza ekranu monitora wygląda to dość zabawnie. Ale najbardziej mistrzowski jest tutaj stoicki spokój instruktora: „Ok… Ok, wyłącz zapłon Ian.”

Jeżeli, tak jak ktoś w komentarzach na YT, dziwicie się dlaczego instruktor najpierw kazał wyłączyć mu zapłon, zamiast zapytać czy wszystko w porządku, oto jego odpowiedź:

„Pytać czy wszystko w porządku, gdy gorący silnik wciąż pracuje i być może wycieka na niego benzyna? Taaa, to ma sens… Pierwsza zasada przy jakimkolwiek wypadku to upewnić się, że okolica jest bezpieczna.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły