Wymuszenie przy lewoskręcie i fatalny wypadek motocyklowy

- Piotr Jędrzejak

Jak czytamy w opisie filmu: „61-letni kierowca Audi skręcił, wymuszając na nadjeżdżającym motocyklu z 19-letnim kierowcą i 17-letnią pasażerką. Oboje zostali zabrani do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Pasażerka zmarła następnego dnia.”

Wina kierowcy samochodu jest bezsprzeczna. Pytanie jednak brzmi, czy można było uniknąć wypadku? Teraz to tylko teoretyzowanie, ale zwróćcie uwagę, że motocykl nadjeżdża od strony słońca, co znacznie pogarsza jego widoczność. No i starszy kierowca samochodu go nie zauważył… Na filmie widać również, że dziewczynie spadł kask. Nie znamy obrażeń, ani przyczyn śmierci, ale słabo dopasowany lub niezapięty kask zdecydowanie nie poprawia bezpieczeństwa. Jeździjcie rozsądnie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl