Wymuszenie na motocykliście i rzadki przypadek anty-agresji drogowej!

- Piotr Jędrzejak

Było blisko, motocyklista uniknął wypadku. Zamiast rozpocząć kłótnię, uściskał się z kierującą samochodem.

Kilka dni temu, gdzieś w Wielkiej Brytanii. Motocyklista na BMW F800GS jedzie raczej niezbyt ruchliwymi drogami gdzieś w dzielnicy mieszkaniowej. Nagle, z lewej strony atakuje go białe kombi. Motocyklista trąbi, udaje mu się uniknąć stłuczki. Zatrzymuje się, schodzi z motocykla, kieruje się w stronę kierowcy… To właśnie w tym momencie wszyscy spodziewamy się kłótni, bójki lub czegoś widowiskowego.

Motocyklista ma przed sobą jednak wyższy cel. Podchodzi zapytać starszą kobietę kierującą samochodem, czy wszystko w porządku. Na tak pozytywną reakcję motocyklisty, kobieta odpowiada przyjacielskim, serdecznym uściskiem. Kobieta przeprasza, zarzeka się, że go nie widziała, mówi że to jej wina, ale przede wszystkim podkreśla radość z faktu, że nie doszło do wypadku i że w przeciwieństwie do niej, motocyklista zareagował szybko. Rozmowa jest naprawdę miła i przyjemna.

Można uniknąć road rage? Można.

Zwróćcie uwagę, że gdy motocyklista podchodzi do kierującej, jej mąż od razu oskarża go o przekroczenie prędkości – pewnie spodziewał się kłótni. Swoją drogą, było tam ograniczenie 30 mph, motocyklista przyspieszał aż do ok. 35 mph w momencie zdarzenia, więc przekroczenie chyba nie było takie drastyczne?

Na koniec motocyklista dodaje do filmu przemyślenia:
„Myślę, że ludzie powinni przestać grać w grę 'kto był winny’. Ta kobieta była wstrząśnięta, tak samo jak ja. Nikomu nic się nie stało. Rzeczywiście, mi mogło się coś stać, ale jest w porządku. Zauważyłem, że facet spodziewał się kłótni, dlatego próbował zrzucić winę na mnie. 

Utrzymajcie sytuację w spokoju, nikt nie musi się złościć. I proszę – THINK BIKE.” [Think Bike to hasło motocyklowej kampanii bezpieczeństwa, która promuje zwracanie uwagi na jednoślady.]

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl