Zejście na kierownicę: stunt i flat track w jednym
Piotr Jędrzejak
10 maja 2017

Poznajcie Alana. Sądząc po tym, co robi na motocyklu, najwyraźniej nie jest człowiekiem.

Alan Birtwistle pochodzi z Anglii, jest brytyjskim mistrzem flat track. Ściga się również w amerykańskim flat tracku, a do tego uprawia trochę stuntu. Został też okrzyknięty mistrzem motocyklowego limbo (przejazd pod niską poprzeczką). Na filmie przekonacie się, dlaczego.

Alan jest specjalistą od twardego offroadu typu dirt track czy supermoto. Ścigał się w Superprestigio organizowanym przez Marqueza, który jest typowym flat trackiem na małym owalu. Ale Alan nie ma też nic przeciwko wyścigom supermoto, motocrossowi oraz innym odmianom flat tracka, na przykład na asfalcie. Na filmie zobaczycie go na motocyklu typu „Big Foot” – w skrócie jest to crossówka na dużych kołach odzianych w opony asfaltowo-flattrackowe. Tak jak typowe sprzęty we flat tracku, nie ma przedniego hamulca. Co można na takim motocyklu zrobić? Zaraz się przekonacie…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły