Zejście na kierownicę: stunt i flat track w jednym

- Piotr Jędrzejak

Poznajcie Alana. Sądząc po tym, co robi na motocyklu, najwyraźniej nie jest człowiekiem.

Alan Birtwistle pochodzi z Anglii, jest brytyjskim mistrzem flat track. Ściga się również w amerykańskim flat tracku, a do tego uprawia trochę stuntu. Został też okrzyknięty mistrzem motocyklowego limbo (przejazd pod niską poprzeczką). Na filmie przekonacie się, dlaczego.

Alan jest specjalistą od twardego offroadu typu dirt track czy supermoto. Ścigał się w Superprestigio organizowanym przez Marqueza, który jest typowym flat trackiem na małym owalu. Ale Alan nie ma też nic przeciwko wyścigom supermoto, motocrossowi oraz innym odmianom flat tracka, na przykład na asfalcie. Na filmie zobaczycie go na motocyklu typu „Big Foot” – w skrócie jest to crossówka na dużych kołach odzianych w opony asfaltowo-flattrackowe. Tak jak typowe sprzęty we flat tracku, nie ma przedniego hamulca. Co można na takim motocyklu zrobić? Zaraz się przekonacie…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl