Ruszył sezon 2017 Pucharu Polski 125 Open, Open Moto3, Superstock 300 oraz Classic

- MotoRmania

76 zawodników na starcie I rundy Pucharu Polski.

informacja prasowa

W minioną sobotę, 6 maja, na torze Motopark w Koszalinie miała miejsce inauguracja sezonu Pucharu Polski klas 125 Open, Open Moto3, Superstock 300 oraz Classic. W zawodach wzięło udział łącznie 76 zawodników z całej Polski. Pomimo pochmurnej aury i temperatury sięgającej niewiele ponad 10 stopni Celsjusza, na trybunach zasiadło około pół tysiąca kibiców spragnionych sportowych emocji. Tych nie brakowało, ale na szczęście obyło się bez jakichkolwiek wyścigowych incydentów.

W połączonym wyścigu klas YTP 250/Moped100/Classic 250 bezkonkurencyjny był Paweł Kapusta, który prowadził od startu, aż do mety. Wygrał on też wcześniejsze kwalifikacje, podczas których na swojej Aprilii AF1 uzyskał najlepszy czas okrążenia 57.652. Za nim linię mety przekroczyli odpowiednio Bartosz Szmyrd i Maciej Gąciarz, jeżdżący w klasie Classic 250.

Puchar_Polski Open125-Moto3-SST300-Classic - I runda Koszalin_start

Bardziej nerwowo było na starcie wyścigu klas 125 Open, Open Moto3 i SST 300. Startujący z trzeciego pola Michał Żbikowski (SST300) popełnił falstart, za co otrzymał 10 sekund kary. Mimo tego udało mu się dojechać w swojej klasie na drugim miejscu. Niepokonanym tego dnia był Daniel Blin, który wygrał zarówno trening kwalifikacyjny, jak i wyścig. Drugie i trzecie miejsce w wyścigu przypadło zawodnikom klasy Moto3. Byli nimi odpowiednio Łukasz Wieczorek i Michał Leszek.

W klasie Classic 175/GP 50 na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Widawski. Towarzyszyli mu Mateusz Łuczak oraz zamykający pierwszą trójkę Tomasz Janiak. Rewelacyjne tempo zaprezentował Krzysztof Banaś, który popisał się najlepszym czasem okrążenia i zarazem jedynym poniżej minuty. Jego wynik to 58.097.  Wśród motocykli Classic Youngtimer 500 dominowało Kawasaki ZXR400, kierowane przez Krzysztofa Dzikowskiego. Zgarnął on zarówno pole position, jak i puchar oraz punkty za pierwsze miejsce w wyścigu. Podium uzupełnili Kamil Lewandowski i Konrad Filipiak. Jako ostatni na pola startowe wjechali uczestnicy klas Classic 500 i Postclassic 500. Flagę z szachownicą pierwszy zobaczył Sebastian Kapusta, dosiadający Suzuki RG 500. Drugą lokatę wywalczył Marcin Magdzik na Hondzie CB500, a za nim na mecie zameldował się Przemysław Różyński.

Zwycięzcy poszczególnych klas:
Moto 3 – Łukasz Wieczorek
Open 125 – Mariusz Durynek
Superstock 300 – Daniel Blin
Classic 250 – Bartosz Smyrd
Moped 100 – Dawid Radwan
Postclassic 250 – Karol Wal
Youngtimer 250 – Paweł Kapusta
Classic 175 – Mateusz Widawski
GP 50 – Karolina Olender
Youngtimer 500 – Krzysztof Dzikowski
Classic 500 – Marcin Magdzik
Postclassic 580 – Sebastian Kapusta

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl