Daniel Blin i Olaf Włodarczak zaczynają sezon od zwycięstw

- MotoRmania

16-letni Daniel Blin wygrał w miniony weekend w Koszalinie pierwszą rundę motocyklowego Pucharu Polski klasy Supersport 300. 11-letni Olaf Włodarczak triumfował z kolei w pierwszej rundzie mistrzostw Polski w motocrossie klasy MX85 w Sobieńczycach. Obaj zawodnicy barwach ekipy Wójcik FHP YART Racing Team zamierzają walczyć w tym roku o czołowe lokaty nie tylko w kraju.

informacja prasowa

Pochodzący z Torunia Blin rok temu zdominował zmagania Supermoto w klasie pit-bike, a w tym sezonie debiutuje w Pucharze Polski Supersport 300 za sterami Yamahy R3 przygotowanej przez słynnego, austriackiego tunera YART i obsługiwanej przez mistrzowską ekipę Wójcik FHP YART Racing Team. 16-latek, który rok temu wziął udział w testach do towarzyszącej MŚ MotoGP prestiżowej serii Red Bull Rookies Cup, sezon 2017 rozpoczął oficjalnie w miniony weekend.

Podczas pierwszej rundy na torze Motopark Koszalin Blin nie tylko wygrał sesję kwalifikacyjną z przewagą aż dwóch sekund nad drugim zawodnikiem, ale także zdominował wyścig, triumfując z przewagą 34 sekund i dublując większość z 21 rywali.

Teraz przed młodym torunianinem znacznie trudniejsze wyzwanie. Druga runda sezonu odbędzie się bowiem pod koniec maja na torze w Poznaniu, gdzie polscy zawodnicy zmierzą się z międzynarodową stawką europejskiej serii Alpe Adria.

Daniel Blin Supersport 300 (2)

„Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego początku sezonu – mówi Daniel Blin. – Co prawda warunki w Koszalinie nie były idealne, a pogoda kapryśna, ale bardzo dobrze przepracowaliśmy razem z zespołem zimową przerwę i ustawiliśmy się na starcie gotowi do walki. Czułem się pewnie na mojej Yamasze i szybko narzuciłem dobre tempo. Cieszę się z wygranej, ale wiem, że prawdziwy sprawdzian dopiero przed nami. Rywalizacja w Poznaniu z zagranicznymi zawodnikami Alpe Adria pokaże nam na co możemy liczyć w tym roku w międzynarodowych zmaganiach i co jeszcze możemy poprawić.”

W tym samym czasie na torze motocrosowym w Sobieńczycach dominował kolejny z reprezentantów Wójcik FHP YART Racing Teamu, Olaf Włodarczak. 11-latek wygrał pierwszy wyścig sezonu klasy MX85 z przewagą ponad dziesięciu sekund nad drugim zawodnikiem, uzyskując jednocześnie najlepszy czas okrążenia. W drugim wyścigu Olaf ponownie stanął na podium, tym razem po zaciętej walce finiszując na trzeciej pozycji w stawce 24 zawodników, ale utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej z przewagą dwóch punktów.

Olaf Włodarczak Mistrzostwa MX85 (1)

„To idealny początek sezonu dla całego zespołu – podkreśla szef ekipy, Grzegorz Wójcik. – Wiedzieliśmy, że nasi dwaj najmłodsi zawodnicy to materiał na mistrzów i wielkie nadzieje polskiego motorsportu, ale nie spodziewaliśmy się, że rozpoczną sezon aż w tak dominującym stylu. Daniel pokazał w Koszalinie tempo godne mistrzostw świata i był poza zasięgiem rywali, co zapowiada bardzo ciekawy sezon. Olaf również rozpoczął tegoroczne starty od bardzo mocnego akcentu. Nie mamy wątpliwości, że obaj będą w tym roku walczyć o tytuły mistrzów Polski, ale my jako ekipa już myślimy o tym, jak pomóc im zrobić krok do jeszcze wyższych serii. Ważnym sprawdzianem dla Daniela będzie walka z zagranicznymi rywalami w Poznaniu, gdzie będzie mógł liczyć na pomoc swoich starszych zespołowych kolegów, którzy również zmierzą się tam w większych klasach.”

Więcej informacji o ekipie na oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl