Więzienie za skradziony motocykl, wheelie i 300 km/h z telefonem w ręku

- Piotr Jędrzejak

Za nagrywanie swojej jazdy oraz kradzież, 26-latek z Wielkiej Brytanii załatwił sobie 21 miesięcy w więzieniu.

Sąd nie miał wątpliwości co zrobić z Adamem Campionem z Nottinghamshire w Anglii. 26-latek trafił do więzienia na 21 miesięcy. Było to efektem chwalenia się w internecie nagraniami z niebezpiecznej jazdy na motocyklu, ale wśród oskarżeń znalazło się także posiadanie skradzionego motocykla.

Policja namierzyła dom Campiona, a w trakcie przeszukania znaleziono m.in. laptop z setkami nagrań z niebezpieczną jazdą na motocyklu. Na filmach znalazły się: jazda na czerwonym świetle, jazda pod prąd, jazda na jednym kole, czy zbyt szybka jazda pomiędzy samochodami. Jednak jednym z najbardziej oburzających wyczynów była jazda sportową Yamahą R1 z prędkością sięgającą 189 mil na godzinę (304 km/h), jednocześnie trzymając kierownicę jedną ręką, a drugą nagrywając prędkościomierz kamerą w smartfonie.

https://www.youtube.com/watch?v=KQrpKtI_UOs

26-letni Adam Campion został skazany na 21 miesięcy w więzieniu, a policja zajmuje się identyfikacją pozostałych motocyklistów widocznych na filmach. Po wydaniu wyroku, inspektor Glenn Longden skomentował sytuację:

„Nielegalne i niebezpieczne użycie motocykli to poważny problem w naszych społecznościach. Pomimo, że śledztwo było niezwykle skomplikowane i pochłonęło wiele czasu, rezultat w sądzie jest zadowalający.

Mam nadzieję, że ten wyrok więzienia spowoduje, że osoby którym wydaje się, że narażanie siebie i innych jest akceptowalne, pomyślą dwa razy. Takie osoby nie są ponad prawem i nieważne jak długo to zajmie – sprawiedliwość ich dosięgnie.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl