Wiatr zdmuchnął ich z motocykla
Piotr Jędrzejak
9 maja 2012

„Nagle jakby ich przechyliło bez żadnego konkretnego powodu.”

W poniedziałkowe południe dwa pasy drogi M4 niedaleko Swindon w Anglii były zablokowane przez prawie 3 godziny z powodu wypadku. Kierowca i pasażerka motocykla zostali zabrani do szpitala, nic im nie grozi. Mężczyzna ma obitą głowę i plecy, a kobieta „potencjalnie poważny” uraz głowy. Para jest wieku około pięćdziesięciu lat.

Ekipa ambulansu powiedziała, że dookoła nie było żadnych innych pojazdów zaangażowanych w wypadek i najprawdopodobniej motocykliści spadli z jednośladu z powodu silnego podmuchu wiatru. Swoje domniemania medycy bazują na rozmowach ze świadkami, którzy zatrzymali się aby pomóc oraz z samymi poszkodowanymi.

Świadkowie sądzą, że sprawcą był wiatr: „Nagle jakby ich przechyliło bez żadnego konkretnego powodu.”

Jak określił to meteorolog, wiatr był „dość silny, ale nie taki nadzwyczajny”. W miejscu i w czasie wypadku wiatr osiągał 27 km/h, a w ciągu całego dnia zwiększył się do 40 km/h.

Macie może pomysł, jaki był przebieg wydarzeń?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły