Utrzymał się na motocyklu gdy piorun trafił go w kask – przypalił włosy i uszy
Piotr Jędrzejak
11 września 2013

54-latek został trafiony piorunem, jego kask i motocykl „zaświeciły się”, ale bezpiecznie zjechał na pobocze!

Głównym bohaterem tego zdarzenia jest Michael LaDue i jego nowa Honda Goldwing F6B Bagger, a rzecz miała miejsce w USA, w stanie Washington. Michael jechał swoim motocyklem w czasie burzy, gdy trafił go piorun – jak twierdzą świadkowie, jego motocykl oraz kask „zaświeciły się”. LaDue jednak nie stracił panowania nad Hondą i bezpiecznie zjechał na pobocze. Inny kierowca, świadek zdarzenia, zawiózł go na pobliską stację benzynową aby tam zadzwonić po pogotowie.

Jak się później okazało, jego włosy wtopiły się w kask, uszy były przypalone na krańcach, a Michael był cały gorący i doznał chwilowego pogorszenia słuchu – poza tym nie stało mu się nic poważnego!

http://youtu.be/uK03jd7N3yM

Jak powiedział później strażak, Kevin Kurfman: „To niesamowite, po pierwsze, że przeżył uderzenie pioruna; a po drugie, że pozostał w pełnej kontroli nad motocyklem aby bezpiecznie zjechać na pobocze.”

Świadek Martin Zapalac dodaje: „Jak dla mnie, to jego kask ‚zaświecił się’. Wyglądało to tak, jakby piorun trafił dokładnie w środek kasku… Gdy go zdjął, cała połowa jego głowy, włosy były wypalone, a uszy przypalone na krańcach.”

Brandi Abrego, kobieta ze sklepu na stacji benzynowej, powiedziała: „Jego włosy wtopiły się w kask. To było okropne. Powiedział też, że jest mu bardzo gorąco. Złapał mnie za rękę i rzeczywiście był bardzo gorący w dotyku!”

Michael LaDue został zabrany do szpitala, a po opatrzeniu i badaniach wrócił do domu.

Aha, na ramce tablicy rejestracyjnej w swoim Goldwingu, Michael miał napis „world’s toughest motorcycle riders”.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły