Urząd miasta wysyła matce zmarłego skuterzysty rachunek na 725 euro!

- Piotr Jędrzejak

Nie czytajcie tego, jeżeli planujecie w najbliższym czasie odwiedzić jakikolwiek urząd.

W internecie natrafić można na różne historie. Czasem trafiają się tak absurdalne, że aż śmieszne. Tak by było w tym przypadku, gdyby nie fakt, że cała sytuacja jest tragiczna. Mimo, że akcja działa się w Rzymie, nie czytajcie tego, jeżeli planujecie w najbliższym czasie odwiedzić jakikolwiek urząd. Nie ręczymy za Wasze reakcje.

W 2009 roku na drogach Rzymu życie stracił 15-letni kierowca skutera. Teraz jego matka, Alessandra Mezzetti otrzymała od urzędu miasta przesyłkę. Okazało się, że jest to rachunek z Rzymskiego Biura Bezpieczeństwa i Środowiska. Opiewa na sumę 725 euro, którą miasto musiało zapłacić za usunięcie krwi syna Alessandry, który w wypadku nie z własnej winy, rozbił się o latarnię! Rachunek został wystawiony, ponieważ miasto musiało użyć specjalnych maszyn do usunięcia krwi, tłumacząc, że śliskie plamy mogły być niebezpieczne dla innych!

Gdyby Alessandrze jeszcze było mało po stracie syna i otrzymaniu rachunku, okazało się, że chodziło również o wyczyszczenie latarni, której nigdy w tym miejscu być nie powinno, przez którą 15-latek stracił życie i która została usunięta zaraz po wypadku! Aktualnie toczy się też postępowanie wobec kilku osób w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci – oskarżone są trzy brygady i osoba odpowiedzialna z urzędu miasta.

Alessandra Mezzetti jest rozżalona nie tylko dlatego, że płaci podatki, a miasto mimo wszystko zażądało dodatkowej zapłaty, ale dlatego, że jej syn zginął przez źle ustawioną latarnię, a miasto jeszcze wymaga od niej takich rzeczy. Kobieta powiedziała, że teraz już nie powinna się zastanawiać, czy wystąpić o odszkodowanie od miasta za przyczynienie się do śmierci jej syna.

Po nagłośnieniu całej sprawy przez lokalne media, burmistrz Rzymu oświadczył, że miasto zajmie się rachunkiem, a on sam postara się ukarać urzędnika, który zażądał pieniędzy od p. Mezzetti.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl