Uniwersalne buty Falco w Sklepie MotoRmania.com.pl

- Piotr Jędrzejak

Często słyszymy od początkujących motocyklistów, że chcieliby kupić uniwersalne buty motocyklowe, tzn. żeby były raczej letnie, ale jednak z możliwością jazdy jesienią lub wczesną wiosną, żeby można było jeździć głównie po mieście, ale czasem wyskoczyć na trasę, no… i żeby nie przemakały. Spośród butów Falco, będących w ofercie sklepu www.Sklep.MotoRmnia.com.pl, wybraliśmy 2 modele.

informacja prasowa

Buty motocyklowe Falco Hoot

To jest propozycja dla motocyklistów ceniących sobie bardziej funkcjonalność niż nowoczesny design. Ten model obuwia firma Falco produkuje od wielu lat i są sprawdzone w boju. W zasadzie, oprócz mało designerskiego wyglądu, oferują same zalety. Buty są bardzo wygodne, posiadają wyższe podbicie i są sznurowane pod przednim rzepem – takie rozwiązanie gwarantuje, że niemal każdy poczuje się w nich wygodnie. Rozmiarówka jest baaardzo długa: od 35 do 46, co czyni buty motocyklowe Falco Hoot świetnym wyborem dla mężczyzn, kobiet, młodzieży i dzieci. Posiadają wzmocnienia w newralgicznych miejscach (palce, pięta, piszczel), ponadto kostki są zakryte poliuretanowymi pancerzami. Podeszwa jest zarazem gruba i w miarę sztywna, ale także komfortowa i pozwalająca dość wygodnie chodzić. Obuwie motocyklowe Falco Hoot otrzymuje wielkiego plusa za oddychające wnętrze „Air-Tech”, utrzymujące stopę w przyjaznym, suchym i antyalergicznym środowisku. Dodatkowo są wyposażone w membranę wodoodporną „High-Tex” i w związku z tym sprawdzą się w deszczu i na mokrych ulicach.

Cena butów motocyklowych Falco Hoot wynosi 599 pln. Nie jest to mała kasa, ale w zamian otrzymujesz jakość, bezpieczeństwo i wygodę w każdych warunkach.

 927_Hootblack

Buty motocyklowe Falco Oxegen

Ten model butów jest także dość uniwersalny, choć wizualnie przypomina obuwie sportowe. Są wysokie i bardzo dobrze zabezpieczone. Poliuretanowe protektory kryją: kostki, palce, piszczele oraz część łydek. Na wysokości stawu skokowego, pod pancerzami, są schowane wkładki D3O, co gwarantuje, że ta część nogi jest lepiej chroniona. Po zewnętrznej stronie palców znajdują się wymienne slidery. Wnętrze jest oczywiście wyłożone materiałem „Air-Tech”, który identycznie, jak w wyżej opisanym modelu, zapewnia podwyższony komfort użytkowania. Buty motocyklowe Falco Oxegen występują także w wersji WTR, czyli waterproof (wodoodporne), co znacząco podnosi ich funkcjonalność pod kątem dłuższych wypadów. Buty są stylistycznie ładne i nowoczesne, wyglądają lekko, i takie są w rzeczywistości po wzięciu ich do ręki. Podeszwa jest bardziej sportowa, delikatnie bieżnikowana, podbicie niższe, a cholewa wyższa, sięgająca do połowy łydki i łączona wewnętrznym zamkiem, krytym rzepem – jak w większości wysokich butów turystycznych i sportowych. Ten wybór będzie odpowiedni dla osób poszukujących wygodnych i bezpiecznych butów, które czują w sobie żyłkę sportowca. Rozmiarówka zaczyna się od 38, a kończy na 47.

Cena podstawowego modelu to 699 PLN, a w wersji z membraną wodoodporną wynosi 799 PLN.

 317OXEGEN2WTRblackM 003

Ogólnie rzecz biorąc buty motocyklowe Falco oferują bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dodatkowo utwierdza nas w tym przekonaniu tradycja firmy Gianni Falgo –  od ponad 20 lat zajmują się produkcji butów motocyklowych we własnym zakładzie na terenie Włoszech.

Te oraz inne modele butów znajdziecie w naszym sklepie internetowym www.Sklep.MotoRmania.com.pl, tel. 22/ 877-24-86.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl