Udany pościg policyjny prowadzony z… samolotu

- Piotr Jędrzejak

W niektórych Stanach w Ameryce można przy drogach zobaczyć znaki „limit prędkości kontrolowany przez samoloty”. Jak to ma niby działać? Zobaczcie to.

W stanie Waszyngton, dnia 4. lipca, policjant Klayton Dresher zmierzył motocyklistę jadącego 132 km/h na autostradzie z ograniczeniem do 100 km/h. Gdy motocyklista nie zatrzymał się do kontroli, Dresher wezwał wsparcie z powietrza. W okolicy krążyła policyjna Cessna wyposażona w system namierzania. Zwróćcie uwagę, jak ten system genialnie wygląda – pokazuje nazwy dróg, daje spore ułatwienie w identyfikacji kierunków, posiada kamerę w podczerwieni, a także może mierzyć prędkość poruszającego się pojazdu.

Pościg policyjny nie był prowadzony na drodze, ale z powietrza, obniżając niebezpieczeństwo i redukując ryzyko wypadku. Dzięki nieustannym informacjom o lokalizacji uciekiniera dostarczanym przez samolot, funkcjonariusz Dresher cały czas znajdował się w pobliżu. Gdy motocyklista postanowił ukryć się na tyłach przypadkowego, niebieskiego domu, Dresher pojawił się tam po zaledwie 30 sekundach.

Po 28-kilometrowym pościgu, w którym motocyklista jechał nawet 237 km/h, aresztowanie odbyło się bez żadnego incydentu zagrażającemu bezpieczeństwu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl