Top Gear: wyścig F1 vs. V8 Supercar vs. Casey Stoner na CBR1000RR!
Piotr Jędrzejak
15 września 2014

750 KM kontra 630 KM kontra Casey Stoner na motocyklu!

Na imprezie Top Gear Fesival w Sydney jedną z ciekawszych atrakcji był wyścig łączący w sobie 3 rodzaje sportów motorowych. Na starcie stanął Mark Webber w bolidzie Formuły 1 – tutaj zastraszająca moc 750 KM łączy się z ultra niską wagą 642 kg. Kolejnym zawodnikiem był Jamie Whincup, kierowca V8 Supercar – ma moc 630 KM, ale waży 1400 kg. Trzecim kierowcą była australijska legenda MotoGP, Casey Stoner! On z kolei jechał niemalże seryjną Hondą CBR1000RR.

Wyścig miał 5 okrążeń. Wiadomo, że bolid F1 nie ma sobie równych, więc cel Webbera to nie bezpośredni pojedynek z pozostałą dwójką, a zdublowanie obu kolegów na dystansie pięciu kółek. Jednak walka pomiędzy V8 Supercar, a CBR1000RR wcale nie była taka oczywista… Kto okaże się szybszy?

Szkoda, że Casey jechał seryjnym motocyklem… Gdyby, adekwatnie jak pozostała dwójka, dostał typowo wyścigowy sprzęt z MotoGP, samochód nie miałby szans.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły