Top Gear: wyścig F1 vs. V8 Supercar vs. Casey Stoner na CBR1000RR!

- Piotr Jędrzejak

750 KM kontra 630 KM kontra Casey Stoner na motocyklu!

Na imprezie Top Gear Fesival w Sydney jedną z ciekawszych atrakcji był wyścig łączący w sobie 3 rodzaje sportów motorowych. Na starcie stanął Mark Webber w bolidzie Formuły 1 – tutaj zastraszająca moc 750 KM łączy się z ultra niską wagą 642 kg. Kolejnym zawodnikiem był Jamie Whincup, kierowca V8 Supercar – ma moc 630 KM, ale waży 1400 kg. Trzecim kierowcą była australijska legenda MotoGP, Casey Stoner! On z kolei jechał niemalże seryjną Hondą CBR1000RR.

Wyścig miał 5 okrążeń. Wiadomo, że bolid F1 nie ma sobie równych, więc cel Webbera to nie bezpośredni pojedynek z pozostałą dwójką, a zdublowanie obu kolegów na dystansie pięciu kółek. Jednak walka pomiędzy V8 Supercar, a CBR1000RR wcale nie była taka oczywista… Kto okaże się szybszy?

Szkoda, że Casey jechał seryjnym motocyklem… Gdyby, adekwatnie jak pozostała dwójka, dostał typowo wyścigowy sprzęt z MotoGP, samochód nie miałby szans.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl