Szlif na krętej drodze oraz spór na temat prędkości – nagranie ku przestrodze

- Piotr Jędrzejak

Kombinezon rzeczywiście uratował Lilian skórę. Ale wypadek nie wydarzyłby się, gdyby Lilian nie jechała po zakrętach pełnym ogniem…

Jeden z całkiem znanych, motocyklowych youtuberów wrzucił na swój kanał nagranie z wypadku. Pochodzi ono z kamerki zainstalowanej na kasku, a bohaterką zdarzenia jest Lilian_t527 (jej profil na Insta) oraz Suzuki GSX-R750. Stan wrzucił ten film jako przestrogę, aby zawsze jeździć w pełnych ciuchach motocyklowych.

To fakt, Stan mówi do rzeczy. Nigdy nie wiadomo, co może się stać, a skórzany kombinezon, dobre rękawice i wysokie buty oferują największe możliwe bezpieczeństwo. O kasku chyba nie trzeba wspominać.

Jednak film odbił się w internecie sporym echem. O ile komentujący przyznają, że ciuchy w tym wypadku zagrały okrutnie ważną rolę, to wiele osób skupia się na tym, ze Lilian po prostu jechała zbyt szybko. Miejsce to kręta autostrada Sea To Sky w Kanadzie, z ograniczeniem do 90 km/h. Nie będziemy bawili się w internetowych matematyków, ale łatwo zauważyć, że Lilian jechała pewnie około 150 km/h.

To dużo, czy mało? Z jednej strony motocykle po to są, żeby jeździć dynamicznie. Ale z drugiej strony bardzo sportowa jazda na publicznej drodze z nie najlepszym asfaltem to niezbyt dobry pomysł. Trochę jak wyścigi na Chabówce… A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Tak czy inaczej Lilian wyszła z wypadku bez żadnych kontuzji, z minimalnymi obiciami. Za to ciuchy są do wymiany, a motocykl został skasowany.

Jazda i wypadek dzieją się w pierwszych 40 sekundach filmu. Dalej jest już zapis, jak osoby postronne pomagały Lilian oraz jak wyglądała interwencja medyków.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl