Szczęśliwy skurczybyk z niezapiętym kaskiem na torze!

- Piotr Jędrzejak

Kask trzeba zapinać. I to dokładnie!

Czy kask powinien być dobry i dopasowany? Co do tego chyba nie macie najmniejszej wątpliwości. W zbyt małym kasku będzie po prostu niekomfortowo, a to może prowadzić do dekoncentracji i wypadku. W zbyt dużym kasku, w razie wypadku, głowa nie będzie chroniona odpowiednio.

Jednak co z tego, że macie kask najdroższy, najlepszy, dopasowany fabrycznie pod wymiar głowy… Jeżeli kask jest niezapięty lub zapięty źle, równie dobrze może go w ogóle nie być.

Taka sytuacja miała miejsce 17. września podczas wyścigu ASRA Superstock 1000 gdzieś w Stanach. Po przejechaniu linii mety na drugim miejscu, zawodnik wyposażony w kamerkę zaczął zwalniać tempo. Niestety zawodnik z trzeciej lokaty tego nie zauważył, uderzył w kolegę, zaliczył wywrotkę. Wtedy stało się najgorsze – spadł mu kask! Aż nas skręca w środku, gdy to oglądamy. Ten skurczybyk miał jednak ogrom szczęścia, udało mu się uniknąć kontaktu głowy z asfaltem…

Dodajemy wypowiedzi obu zawodników:

Jeremy Whitehurst, jadący z kamerką, napisał:
„To była zdecydowanie bardziej moja wina, niż przypuszczałem. Nie sądziłem, że tak mocno zamknąłem gaz po linii mety. Biorę pełną odpowiedzialność za to co się stało i przepraszam Luiza Franchiego.

Żyjemy i się uczymy. Cieszę się, że nikomu nic się nie stało. Od teraz, od mety do pierwszego zakrętu, zawsze trzymam tempo wyścigowe.”

Luiz Franchi powiedział na temat kasku dla Drivetribe:
„To był przerażający moment. Myślę, że kask był w złym rozmiarze, był lekko luźny na mojej głowie. Ale pasek zapięty był dobrze i ciasno.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl