1% – zapowiedź filmu o gangu motocyklowym

- Piotr Jędrzejak

Będą źli motocykliści, kluby działające poza prawem, motocykle, kobiety, strzelaniny i krew. Ale przede wszystkim pojawi się wątek braterstwa i zdrady.

Kiedy ostatnio widzieliście jakiś nowy, mainstreamowy film lub serial traktujący o motocyklistach? My też nie jesteśmy pewni, a od zakończenia „Synów Anarchii” minęło już sporo czasu. Na szczęście w kinach niebawem pojawi się „1%”, thriller kryminalny o gangu motocyklowym z Australii.

Wiecie czym jest 1%? Tak zwany „jednoprocentowiec” to członek gangu motocyklowego działającego poza prawem. Termin ten pochodzi ze stwierdzenia, według którego „99% procent motocyklistów to obywatele żyjący zgodnie z prawem”.

Stephen McCallun, reżyser filmu „1%” powiedział dla Deadline:
„1% opowiada o braterstwie oraz zdradzie wewnątrz podziemia nielegalnych klubów motocyklowych. Ten klip daje wam wgląd w trzewia świata tych przestępców, którzy w czasach średniowiecznych byliby Królami i Królowymi.

Ten zakazany świat był naprawdę wyjątkowym płótnem dla reżysera. Scenariusz Matta Neble’a uderzył mocno, to była sztuka napędzana mocnymi charakterami z silnymi naleciałościami szekspirowskimi. Akcja wyskakiwała z kartek i natychmiast widziałem, że chcę to nakręcić. Jestem podekscytowany, że mogę pokazać światu ten pierwszy trailer i że premiera pełnego filmu odbędzie się już w piątek 8. września czasie Toronto Film Festival.”

Prawdę mówiąc trochę boimy się, że wyjdzie z tego kiczowaty film o przesadnie i stereotypowo niegrzecznych motocyklistach w czarnych kamizelkach klubowych. No ale z drugiej strony miło, że motocykle trafią na duży ekran. Trzymamy kciuki, żeby film trafił też do polskich kin. (1% w serwisie IMDB.)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl