1% – zapowiedź filmu o gangu motocyklowym
Piotr Jędrzejak
6 września 2017

Będą źli motocykliści, kluby działające poza prawem, motocykle, kobiety, strzelaniny i krew. Ale przede wszystkim pojawi się wątek braterstwa i zdrady.

Kiedy ostatnio widzieliście jakiś nowy, mainstreamowy film lub serial traktujący o motocyklistach? My też nie jesteśmy pewni, a od zakończenia „Synów Anarchii” minęło już sporo czasu. Na szczęście w kinach niebawem pojawi się „1%”, thriller kryminalny o gangu motocyklowym z Australii.

Wiecie czym jest 1%? Tak zwany „jednoprocentowiec” to członek gangu motocyklowego działającego poza prawem. Termin ten pochodzi ze stwierdzenia, według którego „99% procent motocyklistów to obywatele żyjący zgodnie z prawem”.

Stephen McCallun, reżyser filmu „1%” powiedział dla Deadline:
„1% opowiada o braterstwie oraz zdradzie wewnątrz podziemia nielegalnych klubów motocyklowych. Ten klip daje wam wgląd w trzewia świata tych przestępców, którzy w czasach średniowiecznych byliby Królami i Królowymi.

Ten zakazany świat był naprawdę wyjątkowym płótnem dla reżysera. Scenariusz Matta Neble’a uderzył mocno, to była sztuka napędzana mocnymi charakterami z silnymi naleciałościami szekspirowskimi. Akcja wyskakiwała z kartek i natychmiast widziałem, że chcę to nakręcić. Jestem podekscytowany, że mogę pokazać światu ten pierwszy trailer i że premiera pełnego filmu odbędzie się już w piątek 8. września czasie Toronto Film Festival.”

Prawdę mówiąc trochę boimy się, że wyjdzie z tego kiczowaty film o przesadnie i stereotypowo niegrzecznych motocyklistach w czarnych kamizelkach klubowych. No ale z drugiej strony miło, że motocykle trafią na duży ekran. Trzymamy kciuki, żeby film trafił też do polskich kin. (1% w serwisie IMDB.)

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły