Szczegółowe Kawasaki ZX-10R zbudowane z kartonu!

- Piotr Jędrzejak

Dbałość o szczegóły jest szokująca.

Gabryel Arruda mieszka w niedużym miasteczku Dourados w Brazylii. Na co dzień jest skrzypkiem, ale to nie jedyna z jego pasji. Tworzy też przeróżne przedmioty z kartonu. I nie chodzi o to, że Gabryel składa pudełka. On naprawdę tworzy sztukę. Na przykład skomplikowany klarnet lub tubę. Ostatnio skonstruował replikę Kawasaki ZX-10R w skali 1:1. Dbałość o szczegóły jest szokująca. Wyobraźcie sobie, że nawet łańcuch napędowy pracuje tak jak zwykły łańcuch – z tym, że jest kartonowy. Podnóżki się składają, klamki i dźwignie pracują, rolgaz można odkręcać, lusterka się składają i można je regulować, a nawet korek paliwa działa na kluczyk!

Przyspieszony film z budowy kartonowego Kawasaki ZX-10R przygotowała ekipa Unilad:

Jeżeli macie ochotę, możecie obejrzeć pełny, 27-minutowy film od Gabryela. Prezentacja ukończonego dzieła i jego działających elementów od 20:20.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl