Szczegółowe Kawasaki ZX-10R zbudowane z kartonu!
Piotr Jędrzejak
31 lipca 2018

Dbałość o szczegóły jest szokująca.

Gabryel Arruda mieszka w niedużym miasteczku Dourados w Brazylii. Na co dzień jest skrzypkiem, ale to nie jedyna z jego pasji. Tworzy też przeróżne przedmioty z kartonu. I nie chodzi o to, że Gabryel składa pudełka. On naprawdę tworzy sztukę. Na przykład skomplikowany klarnet lub tubę. Ostatnio skonstruował replikę Kawasaki ZX-10R w skali 1:1. Dbałość o szczegóły jest szokująca. Wyobraźcie sobie, że nawet łańcuch napędowy pracuje tak jak zwykły łańcuch – z tym, że jest kartonowy. Podnóżki się składają, klamki i dźwignie pracują, rolgaz można odkręcać, lusterka się składają i można je regulować, a nawet korek paliwa działa na kluczyk!

Przyspieszony film z budowy kartonowego Kawasaki ZX-10R przygotowała ekipa Unilad:

Jeżeli macie ochotę, możecie obejrzeć pełny, 27-minutowy film od Gabryela. Prezentacja ukończonego dzieła i jego działających elementów od 20:20.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły