Suzuki otwiera nową fabrykę na Filipinach

- Piotr Jędrzejak

Azja ratuje nie najlepszą sprzedaż Suzuki w Europie i USA!

Suzuki Motorcycle otworzyło nową fabrykę w okolicach stolicy Filipin, miasta Manila. Celem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania lokalnego rynku na motocykle pojemności 110 – 150 ccm, a sama fabryka ruszyła po zaledwie 16 miesiącach od rozpoczęcia budowy.

Zakład zajmuje powierzchnię około 127 000 m2, z czego 11 000 to budynki. Planowana roczna produkcja ma wynosić około 200 000 sztuk jednośladów – w roku 2011 Suzuki sprzedało na Filipinach 97 000 sztuk i był to wzrost o 113% w stosunku do roku poprzedniego. Dzięki nowej fabryce, Suzuki Philippines Incorporated jest w stanie zmniejszyć import motocykli z krajów południowo-wschodniej Azji, stając się krajem niezależnym.

Sytuacja Suzuki w Stanach Zjednoczonych (głównie samochody) i Europie nie jest wcale najlepsza, ale jak widać biznes w Azji kręci się w najlepsze. To dobrze, ogólny bilans przecież musi być dodatni…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl