Suzuki otwiera nową fabrykę na Filipinach
Piotr Jędrzejak
23 listopada 2012

Azja ratuje nie najlepszą sprzedaż Suzuki w Europie i USA!

Suzuki Motorcycle otworzyło nową fabrykę w okolicach stolicy Filipin, miasta Manila. Celem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania lokalnego rynku na motocykle pojemności 110 – 150 ccm, a sama fabryka ruszyła po zaledwie 16 miesiącach od rozpoczęcia budowy.

Zakład zajmuje powierzchnię około 127 000 m2, z czego 11 000 to budynki. Planowana roczna produkcja ma wynosić około 200 000 sztuk jednośladów – w roku 2011 Suzuki sprzedało na Filipinach 97 000 sztuk i był to wzrost o 113% w stosunku do roku poprzedniego. Dzięki nowej fabryce, Suzuki Philippines Incorporated jest w stanie zmniejszyć import motocykli z krajów południowo-wschodniej Azji, stając się krajem niezależnym.

Sytuacja Suzuki w Stanach Zjednoczonych (głównie samochody) i Europie nie jest wcale najlepsza, ale jak widać biznes w Azji kręci się w najlepsze. To dobrze, ogólny bilans przecież musi być dodatni…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły