Skuter vs maksi skuter – pojedynek na torze
Piotr Jędrzejak
18 czerwca 2012

Tym razem dość niespotykana potyczka – Piaggio Zip SP w specyfikacji Malossi 70 kontra Yamaha T-Max przygotowana do wyścigów.

Wyścigi skuterów to na zachodzie całkiem popularny sport. Szczególnie we Włoszech, gdzie jest kilka różnych kategorii. Weźmy więc jeden z najbardziej sportowych skuterów, a na pewno najbardziej popularną Yamahę T-Max. Jeżeli nie mieliście okazji przejechać się tym maxi-skuterem, to szczerze polecam. Nawet w specyfikacji „salonowej” daje niesamowitą frajdę z jazdy. T-Max jest na tyle sportowy, że bez drastycznych modyfikacji nadaje się do wyścigów. Jeden zawodnik jest. A drugi?

Skoro maksi skuter jest niby taką wspaniałą wyścigówką, to niech zmierzy się ze zwykłym, niedużym rollerem. Piaggio Zip SP, którego prawdopodobnie widzieliście już wiele razy, z pakietem Malossi 70 ccm. Jak myślicie, co będzie szybsze? W obu sprzętach zamontowane zostały urządzenia telemetryczne, więc można porównać punkty hamowania, prędkość i oczywiście czas okrążenia. Wygra mały, lekki, z pakietem sportowym, ale wciąż skuterek, czy może dwucylindrowy skuter sportowy o pojemności 560 ccm? Podstawowe dane techniczne zobaczycie na filmie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły