S1000RR na torze COTA z kamerą 360° – niesamowita rozrywka!

- Piotr Jędrzejak

Jazda motocyklem to podobno najlepsze, co może Cię spotkać bez zdejmowania ubrań. A to jest bardzo blisko!

Jeżeli akurat dziś (albo w ogóle w życiu) nie planujecie odwiedzić toru Circuit of the Americas w Teksasie, to ten interaktywny film nagrany w technologii 360° jest najlepszym sposobem na poznanie, zasmakowanie i zbliżenie się do tego obiektu.

Za to doświadczenie odpowiedzialna jest centrala GoPro, co gwarantuje, że projekt został dopracowany. Otóż na zadupku BMW S1000RR zamontowano kilka kamer Hero4 ustawionych w taki sposób, aby zbierały całe (dosłownie całe) pole widzenia. Później chwila obrabiania i voilà – mamy film 360°. Zdecydowanie najlepszym sposobem na oglądanie są okulary VR (Virtual Reality), ale mało kto je posiada. Spokojnie można też odpalić ten film na pełnym ekranie komputera i rozglądać się kursorem. Jednak zdecydowanie najciekawszą opcją, jest odpalenie klipu na smartfonie z włączonym czujnikiem ruchu. Wtedy wystarczy fizycznie się obracać i oglądać co Wam się podoba.

Tego typu film oglądamy już nie pierwszy raz, ale sami jesteśmy zdziwieni, jak bardzo nas to wciągnęło… Koniec pracy na dziś. Nie wiemy jak Wy, ale my śmigamy właśnie po torze COTA.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl