S1000RR na torze COTA z kamerą 360° – niesamowita rozrywka!
Piotr Jędrzejak
20 kwietnia 2016

Jazda motocyklem to podobno najlepsze, co może Cię spotkać bez zdejmowania ubrań. A to jest bardzo blisko!

Jeżeli akurat dziś (albo w ogóle w życiu) nie planujecie odwiedzić toru Circuit of the Americas w Teksasie, to ten interaktywny film nagrany w technologii 360° jest najlepszym sposobem na poznanie, zasmakowanie i zbliżenie się do tego obiektu.

Za to doświadczenie odpowiedzialna jest centrala GoPro, co gwarantuje, że projekt został dopracowany. Otóż na zadupku BMW S1000RR zamontowano kilka kamer Hero4 ustawionych w taki sposób, aby zbierały całe (dosłownie całe) pole widzenia. Później chwila obrabiania i voilà – mamy film 360°. Zdecydowanie najlepszym sposobem na oglądanie są okulary VR (Virtual Reality), ale mało kto je posiada. Spokojnie można też odpalić ten film na pełnym ekranie komputera i rozglądać się kursorem. Jednak zdecydowanie najciekawszą opcją, jest odpalenie klipu na smartfonie z włączonym czujnikiem ruchu. Wtedy wystarczy fizycznie się obracać i oglądać co Wam się podoba.

Tego typu film oglądamy już nie pierwszy raz, ale sami jesteśmy zdziwieni, jak bardzo nas to wciągnęło… Koniec pracy na dziś. Nie wiemy jak Wy, ale my śmigamy właśnie po torze COTA.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły