RPA: Motocyklista taranuje złodzieja, zapobiega rabunkowi

- Piotr Jędrzejak

R1200GS to dobry sposób na taranowanie rabusiów.

Nie chcielibyśmy generalizować, ale obiło nam się o uszy, że okolice Johanesburga w RPA to niezbyt bezpieczene miejsce. Tym razem akcja działa się w mieście Alexandra, na obrzeżach Johanesburga.

Motocyklista z kamerą na kasku zauważył, jak ktoś prubuje ukraść laptopa z samochodu stojącego w korku. Chwila na ocenę sytuacji i decyzja była natychmiastowa – Anton Damhuis postanowił staranować złodzieja swoim BMW R1200GS. Złodziej się wyrwał, próbował uciekać, Anton ruszył za nim. Złodziej pobiegł w drugą stronę i jak się później okazało, w końcu porzucił laptopa, a sam zbiegł.

Anton jeszcze pod koniec zapytał kierowcę samochodu i jednocześnie właściciela laptopa, czy wszystko w porządku. Jego reakcja była dość oschła, ale na szczęście Philip Coester znalazł film na YouTubie, gdzie napisał do Antona:

„Mój przyjacielu, jestem tym kierowcą samochodu i chciałbym naprawdę podziękować Ci za interwerncję. Przepraszam, że nie podziękowałem Ci wczoraj, ale byłem w szoku.

Pod koniec ja również staranowałem złodzieja swoim samochodem (i niestety przyjechałem po laptopie). Szkoda, że tego nie widziałeś, bo pewnie by Ci się spodobało. No a wgniecenie w samochodzie to minimalna cena za moje bezpieczeństwo i ochronę.

Niech Bóg, który stworzył Niebo i Ziemię, błogosławi Ci obficie w imię swojego Syna, Jezusa Chrystusa!”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl