Rajd między samochodami – strażacy na motocyklach ratują ludzi!
Piotr Jędrzejak
18 stycznia 2013

Za chwilę zobaczycie klip prezentujący pracę strażaków w Sao Paulo, największym mieście Brazylii i Ameryki Południowej. Tamtejsze władze doszły do całkiem słusznego wniosku, że najszybszym sposobem przemieszczania się po zatłoczonym mieście jest motocykl. No i rzeczywiście, kilka jednośladów aktywnie pełni służbę!

W tym przypadku, w wyniku kolizji mężczyzna znalazł się pod autobusem z klatką piersiową przyciśniętą przez przednią oś, co powodowało niedotlenienie. Pierwsi na miejscu pojawiają się właśnie strażacy z oddziału M.O.B. na swoich czerwonych sprzętach. To oni udzielają pierwszej pomocy, umożliwiając mężczyźnie złapanie oddechu. Później pojawił się ambulans oraz pozostałe wsparcie, a ofiara została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Mężczyzna przeżył.

Jak się okazuje, motocykle są niezwykle istotne w służbie ludzkości, a szybki rajd w korkach nie zawsze oznacza szaleńczą jazdę w poszukiwaniu adrenaliny!

Kompilacja innych akcji ratowniczych strażaków na motocyklach:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły