Przeźroczyste pokrywy zaworów do silników BMW R1200 – hit czy kit?

- Piotr Jędrzejak

Dzięki transparentnym pokrywom można podglądać pracę zaworów i rozchlapujący się w głowicy olej. Podoba wam się taka modyfikacja motocykla?

Zazwyczaj nie opisujemy akcesoriów do motocykli, ale czasem trafiają się takie perełki, że nie możemy się powstrzymać. Kiedyś pisaliśmy o kolorowych bieżnikach opon i prawdę mówiąc nie dziwi nas, że ta moda się nie przyjęła. Teraz firma Wunderlich, specjalizująca się we wszelakich dodatkach do motocykli BMW, wprowadziła do sprzedaży transparentne pokrywy zaworów do silników z serii R1200.

Pokrywy zaworów wunderlich bmw r1200 przezroczyste transparentne (1)

Znacie się na motocyklach, więc wiecie, że R1200 jest bokserem. To oznacza, że głowice wysunięte są na boki. Czyli po założeniu przeźroczystych pokryw zaworów, można bezwstydnie, z pełnym technicznym zboczeniem podglądać to, co zazwyczaj dzieje się w ukryciu. Zobaczcie:

Wunderlich twierdzi, że pokrywy zostały wykonane z „ultra nowoczesnego techno-polimeru najnowszej generacji” o grubości 5 mm. Wytrzymują temperatury od -50 do +180 st. C oraz są odporne na zarysowania i blaknięcie względem słońca lub środków chemii. Pokrywy przychodzą z nowymi uszczelkami i wystarczy je po prostu wymienić. Nie są tanie, bo za komplet należy zapłacić 749 Euro. Ale za to mają bajerancką nazwę X-ray.

Pytanie brzmi, czy według was są fajne?

Pokrywy zaworów wunderlich bmw r1200 przezroczyste transparentne (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl