Nowa moda: kolorowe bieżniki opon motocyklowych – hit czy kit?
Piotr Jędrzejak
6 listopada 2013

Przyglądamy się nowemu trendowi w wizualnym tuningu motocykli. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Na pewno kojarzycie klasyczne samochody i motocykle z białymi zewnętrznymi ścianami opon? Pewnie kojarzycie też opony z białymi napisami na bokach – to rozwiązanie było i wciąż jest stosowane w sporcie, offroadzie czy amerykańskich muscle carach. W sklepach dostępne były specjalne białe markery, dzięki którym dosłownie każdą oponę można było udekorować na biało. Do czasu…

Ktoś wpadł na „lepszy” pomysł, aby malowanie opon przenieść na wyższy poziom. Skoro można mieć kolorowe napisy, to dlaczego nie zrobić tego samego z bieżnikiem?!

Obstawiamy, że jednym zapalników nowej mody, a na pewno czynnikiem wpływającym na spopularyzowanie tego rozwiązania, było BMW Concept C – prototyp skutera z artystycznymi, niebieskimi bieżnikami opon. Skuter wszedł do produkcji jako modele C 600 Sport oraz C 650 GT. Ich opony pozostały konwencjonalne, ale jak widać – moda nie zniknęła.

Sposób na pomalowanie bieżnika jest niesamowicie prosty. Wystarczy sprawić sobie specjalne markery do opon (wytrzymałe, odporne na wodę i inne czynniki). Na eBayu są dostępne już od kilku dolarów w przeróżnych zestawach kolorów; na Allegro również można je znaleźć, aczkolwiek są (na szczęście?) zdecydowanie mniej popularne. Teraz już tylko kilka minut wyczynów artystycznych i voilà! Opona-dzieło-sztuki gotowa!

Zobaczcie video jak to zrobić oraz jak wygląda taka opona w ruchu:

Poniżej znajdziecie kilka przypadkowych zdjęć pomalowanych bieżników opon motocyklowych wygrzebanych gdzieś z internetu. Kiedyś każdy chciał mieć kolorowe opony w BMXach, ale co do tego nie jesteśmy przekonani. Nasze zdanie jest bardzo, bardzo mieszane i jesteśmy niesamowicie ciekawi Waszego zdania. Obejrzyjcie fotki i napiszcie w komentarzach co o tym uważacie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły