Policja w Texasie: gazem w nadjeżdżających motocyklistów, bez powodu

- Piotr Jędrzejak

Gdyby nie fakt, że komuś udało się to nagrać, ciężko byłoby uwierzyć.

Akcja dzieje się Fort Worth, Texas, USA. Grupa motocyklistów na najróżniejszych motocyklach jedzie drogą wyglądającą jak szeroka, 3-pasmowa obwodnica. Wszyscy poruszają się grzecznie i przepisowo – aczkolwiek nie wiemy, co działo się wcześniej (nawet jeżeli siali stuntowy terror, niczego to nie zmienia). Widzimy, jak na poboczu policjant zatrzymał samochód do kontroli. Gdy przejeżdżają obok niego motocykliści, funkcjonariusz wyciąga gaz pieprzowy i natychmiastowo pryska w ich kierunku…

 

Opublikowany przez Chase Stone na 14 marca 2016

On naprawdę to zrobił! Policjant na służbie użył gazu pieprzowego w stosunku do jadących motocyklistów! Cytując Wikipedię: „[Gaz pieprzowy] służy obezwładnieniu napastnika.” oraz „nie działa poprzez wywoływanie bólu lecz poprzez wywołanie uczucia silnego pieczenia, połączonego z trudnością oddychania i utrzymania otwartych oczu oraz dezorientację”. Wyobrażacie sobie, co by się stało, gdyby gaz sięgnął któregoś z motocyklistów?!

Jak informuje Jalopnik.com, policja już przekazała to nagranie do Wydziału Spraw Wewnętrznych w celu przeprowadzenia śledztwa.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl