Policja w RPA: pościg z użyciem broni na motocyklu
Piotr Jędrzejak
4 grudnia 2015

„Nieustraszony i odważny policjant” prowadzi pościg na motocyklu, strzelając do uciekiniera w terenie zabudowanym. Sprawdźcie nagranie z jego kasku.

Jeżeli należycie do tych, którzy uważają, że nadużycie władzy oraz poziom bezpieczeństwa użycia broni w polskiej policji jest niepokojący, cieszcie się, że nie mieszkacie w RPA. Tamtejsza policja strzela w trakcie jazdy na motocyklu i jest z tego dumna.

Funkcjonariusz jedzie BMW F800GS. Prowadzi pościg za niebezpiecznym mężczyzną poszukiwanym za napaść z bronią. W trakcie kilku minut policjant opróżnia cały magazynek swojej broni. Jak zauważyli komentujący, rozsądny policjant nie strzela, gdy przy drodze widać cywili… Finalnie podejrzany został zatrzymany, druga osoba zbiegła.

Aby nie mieć wątpliwości co do wydźwięku tego filmu, zaczytujemy oryginalny opis od tamtejszej agencji do walki z przestępczością:

„W wykwalifikowanym i dramatycznym pościgu ze strzelaniną, nieustraszony i odważny członek SAPS (Policja Południowej Afryki) aresztuje niebezpiecznego podejrzanego, który poszukiwany był za napad z bronią – Salutujemy!

Podziel się tym filmem i pokaż ludziom, że mamy jeszcze kilku dobrych gliniarzy!”

Obejrzyjcie pościg i napiszcie, co o tym uważacie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły