Połączenie Husqvarny i Husaberga – nowe motocykle już w październiku!
Piotr Jędrzejak
16 maja 2013

„Łączymy to, co powinno być razem!”

Po niedawnym wykupieniu przez właściciela KTMa i zwolnieniu ponad dwustu pracowników, Husqvarna dostaje nowe życie! Pierer Industrie AG, czyli nowy właściciel Huski ogłosił, że Husqvarna i Husaberg staną się jedną marką. Po wnikliwych analizach i badaniach, okazało się, że połączenie doświadczenia oraz osiągnięć technologicznych obu marek, które mają takie same, szwedzkie korzenie, będzie dla tego biznesu najkorzystniejsze.

Pierwsze owoce tej współpracy poznamy już w październiku – będzie to nowa generacja motocykli Husqvarna, z nowym designem i technologią. Segmenty rynku, w których zobaczymy nowe Husqvarny to Enduro, Motocross i Sportminicycles. Producent stawia też bardzo duży nacisk na segment Supermoto – tutaj Husqvarna ma już sporo sukcesów, a do tego zapowiada nowoczesne i ekscytujące motocykle. Huska trafić miała również do Indii.

Husqvarna Sportmotorcyle GmbH – tak brzmi pełna nazwa nowej firmy –  z bazą w Mattighofen, Austria, będzie w pełni operacyjna już w październiku. Oznacza to, że do tego czasu ruszy produkcja i sprzedaż nowych motocykli, a użyta w tym celu zostanie obecna struktura dealerów i dystrybutorów Husqvarny. Części zamienne, akcesoria oraz serwis i obsługa dla motocykli sprzed i z 2013 roku są gwarantowane na najbliższe lata, a fabryka zajmująca się tym działem pozostanie w dotychczasowej lokalizacji, w Biandronno, Włochy.

My w MotoRmanii nie możemy się doczekać tego, co przyniesie połączenie Huski i Berga oraz mamy szczerą nadzieję, że w przyszłości motocykle te pójdą własną drogą, pielęgnując własne rozwiązania i nie staną się klonami KTMa – tak jak miało to miejsce w przypadku Husaberga.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły