Park-n-Move – genialny pomocnik przy parkowaniu!
Piotr Jędrzejak
30 stycznia 2013

Zaparkuj na ruchomej podstawce i bądź mobilny!

Każdy kiedyś napotkał lub napotka problem w postaci odpowiedniego ustawienia motocykla w garażu, szczególnie przed dłuższym postojem, na przykład w zimę. Najlepiej by było, gdyby sprzęta przytulić do ściany. Jednak jak to zrobić, jeżeli 200kg to troszkę zbyt dużo na podnoszenie i przestawianie?

Z rozwiązaniem przychodzą sprytni Amerykanie. Wymyślili niedużą, niską platformę Park-n-Move. Stawiając motocykl na stopce centralnej, zamiast na ziemi umieszcza się go na platformie. Ta z kolei ma własne kółka i sprawne manewrowanie nie jest najmniejszym problemem – nawet Gold Wingiem o rozmiarach statystycznej kawalerki!

A co, jeżeli Twój motocykl nie ma centralki? Bystrzy Amerykanie pomyśleli również o tym, wyposażając podstawkę we własny mini-podnośnik. Genialne, prawda?

Wynalazek jest nie tylko mega praktyczny w garażu, ale też jak słusznie zauważył autor, w przypadku długich, zimowych przestojów zapobiega ugniataniu się sprężyn zawieszenia i opon! Jeżeli Waszym małym marzeniem właśnie stało się posiadanie tego wynalazku, to zakupu (wraz z wysyłką) można dokonać na stronie producenta. Jedynym problemem jest cena – 200 lub 300 dolarów za model bez i z własnym podnośnikiem to chyba całkiem sporo…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły