Papież Franciszek przekazuje ofiarowanego mu Harleya na aukcję!
Piotr Jędrzejak
15 października 2013

Dochód ze sprzedaży Harleya przeznaczony zostanie na dom dla bezdomnych.

Nie tak dawno, bo w czerwcu tego rok do Watykanu zjechało się tysiące motocyklistów, a to z okazji obchodzenia 110. rocznicy marki Harley-Davidson. Właśnie wtedy producent z Milwaukee przekazał papieżowi jeden ze swoich motocykli.

Jak wiecie, Franciszek jest jednak papieżem, który ceni sobie skromność – również skromność instytucji, jaką jest Kościół Katolicki. Nie powinno więc nikogo dziwić, że dni przekazanego mu Harleya od samego początku były policzone. Teraz już wiadomo, że papież przekazał motocykl na aukcję. Dochód z jego sprzedaży – a nie trudno przewidzieć, że cena znacznie przekroczy salonową – zostanie przekazany na dom dla bezdomnych. Bardzo miły gest prawda?

Z całym szacunkiem dla Franciszka, ale nie możemy się powstrzymać od domysłów, co widniało będzie w opisie aukcji… „Harley jeżdżony przez starszego pana, tylko w niedzielę do kościoła”? 😉

Ciekawostka: Harley-Davidson to nie jedyna marka, która zdecydowała się ofiarować papieżowi motocykl. W 2010 roku, jeszcze za czasów Benedykta XVI, Watykan otrzymał dwie Multistrady 1200 od Ducati. Przekazał je sam CEO, Gabriele Del Torchio, są w papieskich kolorach biało żółtych i używa ich Żandarmeria Watykańska.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły