Oto Yamaha FZ1 z turbo – ma 315 KM mocy i jazda nią jest BARDZO dzika

- Piotr Jędrzejak

Uważasz, że Yamaha FZ1 ze swoją mocą 147 KM jest zdecydowanie zbyt słaba?

Mr. Helmut ze Szwecji uważał podobnie, dlatego w swoim egzemplarzu zamontował układ turbo. Po długim czasie dopracowywania i strojenia swojej szatańskiej konstrukcji, w końcu osiągnął punkt, który go zadowala. FZ1 Turbo wyplułaFZ1 Turbo sleeper na hamowni 290 KM na tylnym kole (czyli 315 KM na silniku, tak jak podają producenci motocykli) oraz 206 Nm momentu obrotowego na kole. Warto dodać, że przebieg mocy na wykresie z hamowni również wygląda całkiem satysfakcjonująco. Do tego, jak widzicie na zdjęciu obok, na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo normalnie…

Wiemy, że nie chcecie dłużej czekać, więc dajemy Wam to, co mamy:

Yamaha FZ1 Turbo wykres dyno

 

Posłuchajcie też, jak ten sprzęt brzmi na hamowni:

Tak wyglądała trochę nieudana próba startu na 1/4 mili:

Zanim zadacie to pytanie, odpowiadamy, że tak! Mr. Helmut przejechał na tym zestawie już 16000 kilometrów, sprawdził swoją konstrukcję w boju i jeżeli bardzo mu zazdrościcie, możecie go poprosić o taki sam turbo-kit do swojej FZ1.

Zainteresowanych całym projektem i jego przebiegiem odsyłamy do tematu na forum.

fz1 turbo

Mr Helmut i jego Turbo FZ1

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl