Nurburgring – sprzedaż toru oficjalnie rozpoczęta
Piotr Jędrzejak
17 maja 2013

 15. maja 2013 roku administrator toru rozpoczął przyjmowanie ofert kupna legendarnego obiektu.

Licytatorzy będą musieli najpierw wyrazić chęć kupna oraz udowodnić, że są w stanie zapłacić. Następnie będzie czas, aby każdy mógł przeprowadzić wyczerpującą analizę obiektu (czyli toru, terenu i całej infrastruktury) pod względami handlowymi, finansowymi, prawnymi i podatkowymi, aby jesienią złożyć ofertę kupna. Sprzedaż sfinalizowana zostanie najprawdopodobniej w roku 2014.

Nurburgring, mimo statusu legendy, niestety nie był w stanie zarobić na siebie w obecnej formie i pod obecnymi rządami. Na całe „Zielone Piekło” składają się 937 akrów terenu, a w tym hotele, boksy i inne budynki, oryginalna 24-kilometrowa Pętla Północna (Nordschleife) oraz nowa pętla południowa, na której to rozgrywane są wyścigi samochodowe i motocyklowe. Obiekt może być sprzedany w całości lub w częściach, a jego cena powinna wynieść około 120 milionów Euro – mówi się jednak, że suma ta powędruje znacznie wyżej.

Wśród potencjalnych kupców znajdują się również producenci samochodów, więc jest szansa, że legendarne „Zielone Piekło” nie zniknie z powierzchni ziemi – kiedyś istniały plany, aby zupełnie zlikwidować tor. Kto by jednak nie kupił toru, tegoroczne wydarzenia sportowe powinny rozegrać się według harmonogramu – kupujący będzie zobowiązany do publicznego udostępnienia toru, a więc trackdaye na północnej pętli też nie skończą się szybko. Jeżeli jesteś obrzydliwie bogaty i chcesz sobie kupić Nurburgring, to zapraszamy na stronę administratora toru i polecamy się na przyszłość – obiecujemy ciekawe testy!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły