Nowy najdroższy motocykl świata już jest – złoty chopper z Turcji!
Piotr Jędrzejak
2 kwietnia 2013

Dominują tu żółte i białe złoto oraz motywy mistyczne…

Jego budowa pochłonęła rok czasu. Waży 315 kilogramów, a pojemność i moc silnika to odpowiednio 1801 ccm oraz 125 koni mechanicznych. Jednak nie to jest najważniejsze… Nadwozie oraz podwozie zostało pokryte cienkimi płatami białego i żółtego złota! Motocykl zbudował Tarhan Telli, turecki designer motocykli i właściciel warsztatu zajmującego się customami – TT Custom Choppers.

Do tej pory rekord Guinnessa dla najdroższego motocykla świata posiadał turbinowy Y2K napędzany silnikiem Rolls Royce ze śmigłowca – w 2004 roku kosztował on 185 000 dolarów (ok. 600 000 zł). Teraz jednak ten tytuł przejmuje złoty motocykl Terhana Telliego. Żeby nie było wątpliwości, całą kwestię bada właśnie Akademia Rekordów Świata. Dokładna cena nie została jeszcze podana, ale i tak Was nie stać…

Może i motocykl nie wygląda na najdroższy na świecie, ale chyba nikt nie chciałby zaparkować go w ciemnej uliczce?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły