Ninja H2R vs McLaren MP4-12C, Veyron 1200 KM oraz Nissan GT-R 1350 KM
Piotr Jędrzejak
22 maja 2015

Mokry sen każdego maniaka motoryzacji stał się rzeczywistością. Doładowane Kawasaki Ninja H2R na odcinku 1/2 mili stawia czoła supersamochodom.

Pojedynki zorganizowała ekipa redakcji Super Street Magazine oraz Sport Rider Magazine i należy im się za to pełny szacun. Chłopaki postanowili sprawdzić, który supersamochód wygra (lub przegra!) z najszybszym na świecie hyperbikem.

Do walki z Kawasaki Ninją H2R, które dzięki sprężarce odśrodkowej ma ponad 300 KM mocy, stanęły:
– McLaren MP4-12C o mocy około 600 KM,
– Bugatti Veyron z pakietem Super Sport Tune dającym około 1200 KM mocy,
– Nissan GT-R tuningowany przez SP Engineering o mocy 1350 KM.

Gdyby tacy przeciwnicy byli wciąż zbyt mało przerażający, to musicie wiedzieć, że Kent Kunitsugu tego dnia po raz pierwszy jeździł Ninją H2R… Zasady były proste – nie można rozgrzewać opon przez burnout, obowiązuje start lotny z 80 km/h, każdy samochód ma 3 szanse, a system radarowy po odcinku 1/2 mili (805 metrów) mierzy prędkość maksymalną.

Wyścig 1 – Ninja H2R kontra McLaren MP4-12C:

Kent zrobił wcześniej zaledwie 3 starty testowe, ale nie przeszkodziło to, aby we wszystkich 3 pojedynkach rozgromić McLarena. Nawet pomimo lekkiego wheelie, które przecież spowalnia motocykl… Wyniki na mecie: H2R – 309 km/h, McLaren – 260 km/h.

Wyścig 2 – Ninja H2R kontra Bugatti Veyron 1200KM:

Veyron ma napęd na 4 koła, więc ze startu zatrzymanego Bugatti powinno nie dać Ninjy szans. No niestety. Nawet pomimo tego, że Kent po pierwsze się spóźnił, a po drugie to był jego pierwszy start zatrzymany, Veyron został rozgromiony. Wprawdzie Bugatti pod koniec zaczęło nadrabiać stratę, Ninja H2R okazała się lepsza. Wyniki na mecie: H2R – 313 km/h, Veyron – 290 km/h.

Wyścig 3 – Ninja H2R kontra Nissan GT-R 1350KM:

GT-Ry są znane z tego, że w wyścigach równoległych to prawdziwe potwory. No ale Kent zauważył, że gdy na lotnym starcie ma drugi bieg, łatwiej mu utrzymać koło na ziemi, co daje większą prędkość na mecie. Niestety nawet to nie pomogło, Ninja H2R przegrała! Wyniki na mecie: H2R – 328 km/h, GTR – 334 km/h.

źródło: superstreetonline.com
foto: Randy Ly, Mike Sabounchi

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły