New York: policjant zalicza widowiskową glebę na dwusuwowym crossie

- Piotr Jędrzejak

Policjant zalicza klasyczne whiskey throttle na dzikim dwusuwie, na drodze publicznej, a film wirusowo rozchodzi się po sieci.

Widzimy sporo radiowozów i wielu funkcjonariuszy. Jeden z nich siedzi na motocyklu – ale nie jest to pojazd służbowy. Mamy do czynienia z (prawdopodobnie) zarekwirowanym, dwusuwowym crossem. Policjant rusza. Każdy, kto potrafi jeździć, już w tym momencie mógł zorientować się, że będzie zabawnie lub niebezpiecznie. Policjant rzeczywiście nie zawodzi zgromadzonej gawiedzi…

Funkcjonariusz totalnie nie ogarnął co się dzieje, po prostu wystrzelił. Dobrze, że nie trafił w człowieka lub samochód. Najwyraźniej też zapomniał, że nie jedzie na sygnale, bo przeleciał na czerwonym. Jechał też bez kasku i bez ochrony oczu. A motocykl był ewidentnie niedopuszczony do ruchu.

Dlaczego policjant jechał motocyklem, zamiast wezwać lawetę? Departament Nowojorskiej Policji już bada to zdarzenie.

Jak zauważa redakcja Jalopnik.com, śmiech zgromadzonych ludzi jest tam nie bez znaczenia. Akcja wydarzyła się w dzielnicy Harlem, która ma raczej złą sławę i nie należy do bezpiecznych. Policja podejmuje więc sporo działań, często przesadzonych. W efekcie ludzie nie lubią policji i tak powstaje spirala nienawiści.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl