Nauczka na temat koncentracji: było bardzo blisko

- Piotr Jędrzejak

Wiecie o tym z poradników, z doświadczenia, zewsząd. Jeżdżąc na motocyklu trzeba mieć oczy dookoła głowy, przy okazji myśląc za wszystkich dookoła. Aby to w ogóle mogło się udać, wymagana jest wysoka koncentracja, a tutaj właśnie tego zabrakło. Przyjrzyjcie się sytuacji.

Motocyklista, miasto, dwupasmowa droga prowadząca lekkim łukiem w lewo. Na poboczach chodnik z drzewkami i latarniami. Na drodze nieduży ruch z płynnie poruszającymi się samochodami. Motocyklista jedzie stosunkowo szybko, samochody chce wyprzedzić środkiem. Wtedy robi się niespodziewanie ciasno – może motocyklista źle ocenił odległość, może samochód zjechał za bardzo do środka. Ta niezbyt bezpieczna sytuacja tak pochłonęła jego uwagę, że niemal natychmiast doszło do jeszcze bardziej niebezpiecznej sytuacji. Przejęty motocyklista zapomniał skręcać, a że jechał po łuku, to chodnik z przeszkodami zbliżył się zbyt szybko… Dalej pozostało tylko liczyć na szczęście.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl