Najechanie na tył motocykla: kolejny video-dowód, że nie warto stać w korkach

- Piotr Jędrzejak

Polscy motocykliści generalnie nie stoją w korkach i trzeba przyznać, że nawet jak już się to zdarza, to jest raczej czymś nietypowym. Może i stoi to na granicy interpretacji prawa, ale generalnie można przyjąć, że taka opcja jest bezpieczniejsza – a na pewno jest szybsza i służy rozładowaniu korków. W USA jednak, w większości stanów jest to niedozwolone. I za chwilę zobaczycie kolejny już (a tutaj pierwszy oraz drugi) przykład, dlaczego uważamy, że stanie w korkach jest po prostu niebezpieczne…

Nie znasz dnia ani godziny, gdy ktoś jadący z tyłu zapomni w korku zahamować… W tym przypadku mogło się to tym bardziej źle skończyć, bo motocyklista był naprawdę blisko kół naczepy na sąsiednim pasie. Na szczęście skończyło się bez kontuzji, a właścicielka samochodu pokryła szkody motocykla. Oczywiście nie można też przeginać z prędkością w korkach..

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl