Myjnia motocyklowa własnej produkcji – wypas, czy niekoniecznie?
Piotr Jędrzejak
23 listopada 2016

Jedni powiedzą, że mycie swojego motocykla to przyjemność w najczystszej postaci. Inni powiedzą, że ile można do cholery…

No i rzeczywiście, jeżeli połowa rodziny jeździ crossówkami, które po każdej jeździe wyglądają jakby przez rok leżały w błocie, mycie całej floty może nie być najprzyjemniejszym zadaniem. Dlatego ktoś zbudował sobie swoją własną myjnię motocyklową!

Jak dowiedziała się redakcja Jalopnik.com, film pochodzi od Mike’a Reefmana, profesjonalnego zawodnika motocrossowego z Australii. Jalopnik zapytał go o szczegóły „domowej myjni”.

Myjnia to wynalazek jego brata, Paula Adamsa. Konstrukcja pochłonęła 9 miesięcy i około 11-15 tysięcy dolarów (czyli 45-60 tysięcy złotych!). Sam przyznaje, że dla zwykłego motocyklisty to może być trochę przegięcie, ale jeżeli ma się zespół, własna myjnia nabiera sensu. Przykład z filmu nie jest najlepszy, bo motocykl jest dość czysty, ale myjnia podobno naprawdę działa:

Myjnia ma zbiornik na ok. 150 litrów wody, która trafia w motocykl za sprawą 4 obrotowych dysz. Jest też samoczyszczący się filtr, który zapobiega dostawaniu się brudu i oleju do pompy. Czas mycia można ustawić za pomocą timera, w zależności od stopnia zabrudzenia motocykla. Wśród cykli jest mycie z detergentem oraz spłukiwanie gorącą wodą. Nie zabrakło też kompresora, który służy do wysuszenia motocykla powietrzem. Myjnia zasilana jest wodą z węża ogrodowego, a po drugiej stronie jest zawór do spuszczania brudnej wody. 10 minut i wyciągasz, czysty, suchy motocykl!

Doceńcie, że pomimo zbudowania tego wszystkiego przez szalonego Australijczyka w garażu, konstrukcja wygląda niesamowicie schludnie!

Chcielibyście mieć taką myjnię, na spółkę ze swoją offroadową ekipą?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły