Motocyklista unika udziału w karambolu – tak to się robi!

- Piotr Jędrzejak

Gdy jedziesz spokojnie 4-pasmową obwodnicą, czujność spada… A tu nagle karambol!

Motocyklista pod ksywką BreakingMoto podróżuje typową, amerykańską obwodnicą. Nic ciekawego, cztery pasy ruchu, prędkość około 100-kilka km/h. Wtedy, bez najmniejszego ostrzeżenia, na lewym pasie dzieje się armagedon z częściami samochodowymi latającymi w powietrzu! Motocyklista reaguje książkowo.

Ktoś mógłby mu zarzucić, że manewr uniku rozpoczął z dużym opóźnieniem – jednak ocena niespodziewanej sytuacji ze ślizgającymi się samochodami i latającymi częściami, proces decyzyjny, a następnie wykonanie manewru też swoje zajmują. Sama reakcja była idealna. Bez fiksacji wzroku, bez panicznego hamowania, bez blokowania kół, bez nieporadnej jazdy na wprost.

Motocyklista rzucił okiem w lusterko, odbił w prawo, a następnie obejrzał się przez prawe ramię, czy aby na pewno nikogo tam nie ma, ponieważ z dużą dynamiką przeciął kilka pasów ruchu.

W przypadku motocyklisty zakończyło się na szczęście jedynie wymianą bielizny. W samochodach podobno również obyło się bez większych obrażeń.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl