Motocyklista ukryty za DŁUGOPISEM – proste i obrazowe przypomnienie, aby się rozglądać
Piotr Jędrzejak
6 sierpnia 2019

Nadjeżdżający motocyklista to dla zwykłego kierowcy bardzo mały przedmiot w polu widzenia.

Policja z regionu Ontario w Kanadzie opublikowała film promujący bezpieczeństwo. Film jest bardzo prosty, a policjant recytuje swoją frazę wyjątkowo sucho… Ale to jest zupełnie nieistotne, ponieważ tym bardziej uzmysławia, jak małym „przedmiotem” w polu widzenia może być motocyklista.

Funkcjonariusz przypomina, aby kierowcy uważnie rozglądali się dookoła, bo nigdy nie wiadomo, co kryje się za przeszkodą. Policja przypomina także, aby nie korzystać ze smartfonów rozpraszających uwagę kierowcy. Wtedy wyłania się motocyklista, który ukrywał się za długopisem…

Temat rozglądania się jest perfekcyjną okazją do przypomnienia materiału, w którym pilot wojskowych myśliwców podpowiada kierowcom, jak podnieść bezpieczeństwo i efektywnie lustrować własne pole widzenia.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły