Motocyklista ukryty za DŁUGOPISEM – proste i obrazowe przypomnienie, aby się rozglądać

- Piotr Jędrzejak

Nadjeżdżający motocyklista to dla zwykłego kierowcy bardzo mały przedmiot w polu widzenia.

Policja z regionu Ontario w Kanadzie opublikowała film promujący bezpieczeństwo. Film jest bardzo prosty, a policjant recytuje swoją frazę wyjątkowo sucho… Ale to jest zupełnie nieistotne, ponieważ tym bardziej uzmysławia, jak małym „przedmiotem” w polu widzenia może być motocyklista.

Funkcjonariusz przypomina, aby kierowcy uważnie rozglądali się dookoła, bo nigdy nie wiadomo, co kryje się za przeszkodą. Policja przypomina także, aby nie korzystać ze smartfonów rozpraszających uwagę kierowcy. Wtedy wyłania się motocyklista, który ukrywał się za długopisem…

Temat rozglądania się jest perfekcyjną okazją do przypomnienia materiału, w którym pilot wojskowych myśliwców podpowiada kierowcom, jak podnieść bezpieczeństwo i efektywnie lustrować własne pole widzenia.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl