Motocyklista goni pijanego kierowcę uciekającego z miejsca wypadku

- Piotr Jędrzejak

Nie był to pościg jak z Hollywood, ale trwał ponad 20 minut. To głównie dzięki motocykliście policja mogła zatrzymać uciekiniera.

Motocyklista pod ksywką Dick Danger wracał do domu swoim GSX-Rem 600 ’03. Za nim był długi i ciężki dzień zakończony wizytą na siłowni. Wtedy wyprzedził go czarny Mercedes, który najpierw prawie miał zderzenie czołowe, a kilkadziesiąt metrów dalej uderzył w dwa samochody, aż się zatrzymał. Wyglądało to tak, jakby kierowca był pod wpływem.

Z drugiej strony to w końcu USA, więc nikt na siłę nie będzie go z samochodu wyciągał (może ma broń?). Nawet strażak obecny na miejscu nie podjął działań, a jedynie zadzwonił po policję. Wtedy kierowca Mercedesa postanawia dać nogę. Ucieka z miejsca wypadku.

Motocyklista nie uważa się za bohatera, ale natychmiastowo postanawia jechać z uciekającym kierowcą, na bieżąco informując policję o swoim położeniu.

Pościg trwał około 20 minut na odcinku ok. 25 kilometrów. Mimo ciągłego kontaktu z policją, reakcja zajęła im zdecydowanie dużo czasu… Kierowca próbował „ukryć” się w kilku miejscach, aż w końcu poddał się parkując gdzieś przy krawężniku… Wtedy, po kilku minutach, w końcu nadjechała policja.

Motocyklista trafił do lokalnych wiadomości, a większość zainteresowanych pochwala jego obywatelską postawę. Mimo wszystko jest sporo głosów uważających, że pościg był jedynie jeszcze większym narażeniem osób postronnych na niebezpieczeństwo. I rzeczywiście na filmie znalazło się kilka niebezpiecznych sytuacji, ale finalnie to pewnie dzięki motocykliście, pijany kierowca został zatrzymany. A jaka jest Wasza opinia?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl