Motocykliści pomagają przy wypadku – warto znać zasady pierwszej pomocy

- Piotr Jędrzejak

Grupa motocyklistów udzieliła pierwszej pomocy i zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

W ramach promocji modelu 701 Supermoto, Husqvarna zaprosiła do Kalifornii wielu znanych youtuberów motocyklowych jeżdżących na supermoto. Jak na pewno sami wiecie, goście od supermoto znani są raczej z niegrzecznej jazdy… Jednak żaden charakter jazdy nie zwalnia ze znajomości zasad pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza będzie potrzebna.

Tym razem grupa supermotowców z całego świata stała na światłach. Kilkanaście metrów dalej doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów. Motocykliści zareagowali od razu – Crashking ze ekipy Supermofools natychmiastowo zajął się udzielaniem pierwszej pomocy, a pozostali motocykliści zabezpieczali miejsce zdarzenia. Zajęli się wyłączeniem samochodów, czy na przykład opanowaniem kierowcy, który spowodował wypadek. Mężczyzna dwukrotnie próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Do tego motocykliści zaoferowali funkcjonariuszom udostępnienie nagrania wypadku z kamerki na kasku. Co nie jest zaskoczeniem, policja była wdzięczna za pomoc.

A Ty co wiesz o pierwszej pomocy? Od jakich czynności powinno się rozpocząć działanie na miejscu wypadku? Czego nie robić? Pamiętacie, że nieudzielenie pierwszej pomocy klasyfikowane jest w Polsce jako przestępstwo z karą pozbawienia wolności do lat trzech? Jeżeli uważacie, że wasza wiedza w temacie jest zbyt mała, możecie zacząć od krótkiego poradnika „co robić będąc świadkiem wypadku?”. Polecamy również zapisać się na krótki kurs pierwszej pomocy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl