Motocykliści na Suzuki są najbardziej rozzłoszczeni
Piotr Jędrzejak
23 czerwca 2016

Jak dowodzi ankieta przeprowadzona w Wielkiej Brytanii, motocykliści na sprzętach Suzuki doświadczają największego zdenerwowania na drogach.

Ankieta przeprowadzona została na 1000 motocyklistów. Każdy z nich miał za zadanie zaznaczyć, do jakiego poziomu agresji drogowej (w skali 1-10) doprowadzają ich typowe, denerwujące sytuacje na drogach, jak na przykład kierowcy rozmawiający przez telefon.

Z ankiety wynika, że to motocykliści na Suzuki są najbardziej rozgniewanymi motocyklistami, osiągając „średni wynik road rage” o wartości 71%. Za nimi uplasowali się Harleyowcy (68,7%) oraz motocykliści na Triumphach (67%).

Ankieta, przeprowadzona przez sieć dealerską Jennings Harley Davidson, pokazała również jakie zachowania na drodze są według motocyklistów najbardziej denerwujące. Najbardziej irytujący okazali się kierowcy piszący wiadomości (86,5%), dalej znalazło się niezauważanie motocyklistów (83,2%), a niesławne podium zamknęło zajeżdżanie drogi (82,5%).

Dyrektor sieci dealerskiej, Sohail Khan powiedział: „Chcieliśmy podkreślić te obawy, które dotykają motocyklistów w czasie jazdy po drogach, oraz zaznaczyć ignorancję, która często otacza bezpieczeństwo motocyklistów. Było dla nas ważne, aby pokazać dotkliwość tych obaw, gdy motocykliści dzielą drogę z kierowcami samochodów.”

Czy zgodzicie się, że to na motocyklach Suzuki jesteśmy najbardziej zdenerwowani? Napiszcie też, jakie są 3 najbardziej denerwujące zachowania kierowców według Was?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły