Motocyklem stunterskim po torze bobslejowym!

- Piotr Jędrzejak

Widzieliśmy już motocykl surfujący po falach, czy motocykl skaczący ze skoczni narciarskiej. Obu tych wyczynów dokonała jedna z najbardziej porąbanych osób na świecie, Robbie Maddison. Ale czy słyszeliście, aby ktokolwiek kiedykolwiek wjechał motocyklem na tor bobslejowy?! No to proszę bardzo.

Karkołomnego zadania podjął się Denis Rybalko, stunter z Rosji. Miał dwie próby i rozpędził swoje Kawasaki 636 do 90 km/h. To sporo na tak wąskim torze, ale wciąż o jakieś 40-50 km/h wolniej, niż jeżdżą bobsleje. No właśnie, klip z tego wyczynu nie jest zbyt dynamiczny. Prawdę mówiąc, jesteśmy wręcz trochę zawiedzeni, że Denis nie wjeżdżał na bandy wyżej. Co nie zmienia faktu, że i tak należy mu się szacun, bo my pewnie nie przekroczylibyśmy 20 km/h. Jak sam później powiedział: „Mógłbym pojechać szybciej, gdyby więcej trenował. Głównym problemem była przerażająca odległość pomiędzy bandą po jednej stronie, a betonową ścianą po drugiej.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl