MotoBall: nowy-stary sport staje się coraz bardziej popularny

- Piotr Jędrzejak

Być może widzieliście ostatnio w internecie film z piłką nożną na motocyklach. Jeżeli jakimś cudem ominęła Was ta przyjemność, koniecznie musicie to nadrobić. Kto nie chciałby oglądać, a może uczestniczyć w zespołowej grze w piłkę na motocyklach?!

MotoBall, bo tak nazywa się ten sport, właśnie w wirusowym tempie okrąża internet jako coś zupełnie nowego. Otóż nie do końca. Piłka nożna na motocyklach jest znana już od dziesięcioleci, a pierwszy mecz odbył się podobno w latach 1930′. Sprawdźcie na przykład ten film z 1959 roku.

Aktualnie MotoBall jest oficjalnym sportem, a jego zasady w ramach Mistrzostw Europy regulowane są przez FIM-Europe, Europejską Unię Motocyklową. Jest to prawdopodobnie najszybszy sport zespołowy. Celem jest trafienie piłą (o średnicy 40 cm i wadze 1200 gramów) do bramki przeciwnika, za pomocą nogi, siedząc na motocyklu. Zespół składa się z bramkarza (który jest jedyną osobą bez motocykla na boisku), ośmiu graczy na motocyklach (z czego czterech jest jednocześnie na boisku), dwóch mechaników, trenera, kapitana zespołu i fizjoterapeuty. Mecz dzieli się na cztery kwarty po 20 minut, a przerwy mają po 10 minut.

Powyższy film pochodzi z imprezy DirtBikeShow, która odbyła się na początku listopada w brytyjskim Stoneleigh. Motoball staje się w Europie coraz bardziej popularny. To kiedy zobaczymy go w Polsce?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl