MotoBall: nowy-stary sport staje się coraz bardziej popularny
Piotr Jędrzejak
14 listopada 2018

Być może widzieliście ostatnio w internecie film z piłką nożną na motocyklach. Jeżeli jakimś cudem ominęła Was ta przyjemność, koniecznie musicie to nadrobić. Kto nie chciałby oglądać, a może uczestniczyć w zespołowej grze w piłkę na motocyklach?!

MotoBall, bo tak nazywa się ten sport, właśnie w wirusowym tempie okrąża internet jako coś zupełnie nowego. Otóż nie do końca. Piłka nożna na motocyklach jest znana już od dziesięcioleci, a pierwszy mecz odbył się podobno w latach 1930′. Sprawdźcie na przykład ten film z 1959 roku.

Aktualnie MotoBall jest oficjalnym sportem, a jego zasady w ramach Mistrzostw Europy regulowane są przez FIM-Europe, Europejską Unię Motocyklową. Jest to prawdopodobnie najszybszy sport zespołowy. Celem jest trafienie piłą (o średnicy 40 cm i wadze 1200 gramów) do bramki przeciwnika, za pomocą nogi, siedząc na motocyklu. Zespół składa się z bramkarza (który jest jedyną osobą bez motocykla na boisku), ośmiu graczy na motocyklach (z czego czterech jest jednocześnie na boisku), dwóch mechaników, trenera, kapitana zespołu i fizjoterapeuty. Mecz dzieli się na cztery kwarty po 20 minut, a przerwy mają po 10 minut.

Powyższy film pochodzi z imprezy DirtBikeShow, która odbyła się na początku listopada w brytyjskim Stoneleigh. Motoball staje się w Europie coraz bardziej popularny. To kiedy zobaczymy go w Polsce?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły