Modyfikowana Ninja H2 kontra McLaren 720S – pojedynek tytanów
Piotr Jędrzejak
28 marca 2018

Pojedynki pomiędzy samochodami i motocyklami są stare jak świat i ani trochę nie zanosi się na zmiany. Zapraszamy więc na pojedynek dwóch szalonych pocisków: modyfikowana Ninja H2 ściga się na prostej drodze z obłędnym McLarenem 720S. Tylko pamiętajcie: skoro to już zostało nagrane, sami tego nie powtarzajcie. 

Na pewno znacie Kawasaki Ninję H2. Seryjnie ten motocykl ma 200 KM (ok. 190 KM na kole) mocy z litrowego silnika wspomaganego sprężarką odśrodkową. Właściciel jednak zaimplementował kilka modyfikacji, dzięki czemu sprzęt rozwija 233 KM na kole! I to jeszcze bez efektu ram-air. Motocykl waży 240 kg z paliwem.

McLaren 720S to jeden z najszybszych samochodów, jakie opuściły brytyjską stajnię. Silnik to 4-litrowe V8 z dwiema turbinami. Fabrycznie produkuje 720 KM, jednak różne pomiary na hamowni mówią o mocy na tylnych kołach sięgającej poziomu 800 KM. Przy tym model 720S waży zaledwie 1280 kg na sucho.

Jeżeli chcecie przejść od razu do meritum, to dwa przejazdy „wyścigowe” zaczynają się od 3:50.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły