Modyfikowana Ninja H2 kontra McLaren 720S – pojedynek tytanów

- Piotr Jędrzejak

Pojedynki pomiędzy samochodami i motocyklami są stare jak świat i ani trochę nie zanosi się na zmiany. Zapraszamy więc na pojedynek dwóch szalonych pocisków: modyfikowana Ninja H2 ściga się na prostej drodze z obłędnym McLarenem 720S. Tylko pamiętajcie: skoro to już zostało nagrane, sami tego nie powtarzajcie. 

Na pewno znacie Kawasaki Ninję H2. Seryjnie ten motocykl ma 200 KM (ok. 190 KM na kole) mocy z litrowego silnika wspomaganego sprężarką odśrodkową. Właściciel jednak zaimplementował kilka modyfikacji, dzięki czemu sprzęt rozwija 233 KM na kole! I to jeszcze bez efektu ram-air. Motocykl waży 240 kg z paliwem.

McLaren 720S to jeden z najszybszych samochodów, jakie opuściły brytyjską stajnię. Silnik to 4-litrowe V8 z dwiema turbinami. Fabrycznie produkuje 720 KM, jednak różne pomiary na hamowni mówią o mocy na tylnych kołach sięgającej poziomu 800 KM. Przy tym model 720S waży zaledwie 1280 kg na sucho.

Jeżeli chcecie przejść od razu do meritum, to dwa przejazdy „wyścigowe” zaczynają się od 3:50.

https://www.youtube.com/watch?v=EubwXyVv25c

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl