Marsylia zabrania organizowania motocyklowych wesel

- Piotr Jędrzejak

Tak, dobrze przeczytaliście tytuł.

Wesela, szczególnie te motocyklowe, wymykają się spod kontroli w Marsylii, Francja. Do tego stopnia, że burmistrzowie zabronili organizacji wesel.

Yves Moraine, burmistrz 6 i 8 dzielnicy Marsylii, a także Sabine Bernasconi, burmistrz 1 i 7 dzielnicy Marsylii, zauważyli, że wszelkie wesela, w których udział biorą motocykliści, stają się po prostu niebezpieczne. Motocykliści urządzają sobie „miejskie rodeo”, czyli ogólnie rzecz biorąc sianie miejskiego terroru. Jeżdżą na jednym kole, powodują niebezpieczne sytuacje, traktują drogi publiczne jak plac do treningu stuntu, a do tego blokują drogi.

W wyniku takich sytuacji, burmistrzowie nie będą wydawali zgód na organizacje orszaków weselnych w swoich prefekturach, jeżeli jakikolwiek uczestnik ma na swoim koncie poważne wykroczenia drogowe lub był zaangażowany w poprzednie, wykraczające poza legalne orszaki weselne.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl