Marsylia zabrania organizowania motocyklowych wesel
Piotr Jędrzejak
28 października 2018

Tak, dobrze przeczytaliście tytuł.

Wesela, szczególnie te motocyklowe, wymykają się spod kontroli w Marsylii, Francja. Do tego stopnia, że burmistrzowie zabronili organizacji wesel.

Yves Moraine, burmistrz 6 i 8 dzielnicy Marsylii, a także Sabine Bernasconi, burmistrz 1 i 7 dzielnicy Marsylii, zauważyli, że wszelkie wesela, w których udział biorą motocykliści, stają się po prostu niebezpieczne. Motocykliści urządzają sobie „miejskie rodeo”, czyli ogólnie rzecz biorąc sianie miejskiego terroru. Jeżdżą na jednym kole, powodują niebezpieczne sytuacje, traktują drogi publiczne jak plac do treningu stuntu, a do tego blokują drogi.

W wyniku takich sytuacji, burmistrzowie nie będą wydawali zgód na organizacje orszaków weselnych w swoich prefekturach, jeżeli jakikolwiek uczestnik ma na swoim koncie poważne wykroczenia drogowe lub był zaangażowany w poprzednie, wykraczające poza legalne orszaki weselne.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły