Marabese Blade Bike – przednie koła w jednej linii.

- MotoRmania

Rynek trójkołowych motocykli – o ile można je motocyklami nazwać – ma nowy pojazd koncepcyjny.

Prototyp jest dziełem Luciano Marabese, członka zespołu , który pomógł stworzyć skuter MP3, czterokołowiec Yamaha Tesseract oraz pierwsze  maszyny Quadro. Różnicą pomiędzy dotychczasowymi projektami, a nowym jest to, że dwa przednie koła nie są już zamocowane obok siebie, ale jedno za drugim.

Zamysłem jest zwiększenie bezpieczeństwa w stosunku do tradycyjnego dwukołowego pojazdu przy jednoczesnym zachowaniu praktyczności – trójkołowe pojazdy z dwoma kołami obok siebie są szerokie i nie mają takich możliwości w korkach jak zwykły skuter.  Przednie koła zapewniają większą stabilność i komfort podczas jazdy po nierównościach.

Riccardo Marabese, brat pomysłodawcy projektu tak opowiada o pracach nad rozwojem Blade Bike’a:  „Prototyp miał koła 10-calowe, a teraz wypróbowaliśmy także koła 12-calowe. Obecnie używamy silnika o pojemności 300 cm3, ale naszym zdaniem może on pomieścić również dwucylindrowy silnik 500 lub 550. Sposób ułożenia przednich kół w złożeniu sprawia, że pojazd jest super stabilny.”

Zrzut ekranu 2020-01-25 o 13.51.31

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl