Limitowana MV Agusta F4CC od Petera Fondy za ćwierć miliona – okazja?
Piotr Jędrzejak
2 stycznia 2015

Nazwisko Peter Fonda nie powinno być dla Was nowością – to właśnie ten facet wcielił się w legendarnego Easy Ridera z 1969 roku! Teraz filmowy Wyatt sprzedaje swoją MV Agustę F4CC z 2006 roku!

Ten nie do końca zwykły motocykl trafi na aukcję domu Bonhams (link do ogłoszenia), która odbędzie się 8. stycznia w Las Vegas. Model F4CC został stworzony w limitowanej liczbie 100 sztuk na cześć dokonań właściciela marki, Claudio Castiglioniego – stąd dopisek CC. F4CC z roku 2006 to niesamowite kształty opracowane przez Massimo Tamburiniego, połączone z 1078-centymetrowym silnikiem generującym 198 KM mocy. Limitowana wersja CC posiada ponadto takie bajery, jak w pełni karbonowe owiewki i tytanowy układ wydechowy.

Egzemplarz Petera Fondy posiada numer 21. W momencie zakupu, F4CC nie należała do tanich zabawek – cena wynosiła szalone 425 000 złotych. Biorąc ten fakt pod uwagę, można skusić się o stwierdzenie, że teraz zakup tego sprzęta to prawdziwa okazja! Dom aukcyjny spodziewa się sprzedaży za około 210 000 – 280 000 zł. MV Agusta F4CC #21 ma przebieg 3200 kilometrów, a przecież pierwszym i jedynym właścicielem był do tej pory Peter Fonda… Za kilkanaście (kilkadziesiąt?) lat, ten zakup może okazać się wyśmienitą inwestycją, a Fonda dorzuca dodatkowo zegarek Girard-Perregaux oraz skórzaną kurtkę, lekko używane, które dostawało się w zestawie z F4CC…

To kto wybiera się na aukcję?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły