KTM 1290 Super Adventure R: przygoda na plaży i na torze
Piotr Jędrzejak
5 stycznia 2018

216 km/h na plaży? Pff, szkoda że piasek był taki mokry.

KTM lubi produkować motocykle, które mają w sobie trochę szaleństwa. Model 1290 Super Adventure R wcale nie jest inny. Aby pokazać, na co go stać, brytyjski oddział KTMa zaprosił swojego fabrycznego stuntera do nagrania filmu promocyjnego. Tak powstał klip „Przygoda w 1 dzień”, w którym Kevin Carmichael udowadnia wielozadaniowość dużego, turystycznego enduraka od KTMa.

Ten motocykl dysponuje mocą 160 KM oraz momentem 140 Nm. Waży przy tym 217 kg na sucho oraz oferuje ogromny zestaw elektronicznych dodatków – ale tego Kevin raczej nie potrzebuje. Zobaczcie, jak 1290 Super Adventure R lata po plaży, bawi się w lekkim terenie oraz daje radość na torze. Jazda na kole to obowiązkowy punkt programu.

Zauważyliście to ujęcie z zegarami, na których widać prędkość 134 na plaży? Pamiętajcie, że klip nagrano w UK, więc wartość jest w milach! Kevin leciał 216 km/h po plaży. Później był trochę zawiedziony: „Gdyby piach nie był taki mokry, mógłbym z łatwością osiągnąć 240 km/h.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły