Kowno: motocyklista zablokował ruch, aby pomóc starszej kobiecie

- Piotr Jędrzejak

Sobota wieczór, około godziny 20:00. Jadąc jedną z głównych dróg w Kownie, Litwa, kierowca ciężarówki z kamerką pokładową zauważa dziwnie zachowującego się motocyklistę. Stoi w poprzek drogi na środku skrzyżowania i zatrzymuje ruch! Sprawa wyjaśniła się szybko – blokował ruch, aby starsza kobieta mogła bezpiecznie dotrzeć na drugi koniec jezdni.

Motocyklista został okrzyknięty lokalnym Batmanem, ale sprawą zainteresowała się również policja. Przedstawiciel władz powiedział, że policja nie ma zamiaru go ścigać lub karać – w końcu uratował tej starszej pani życie!

Nie ma wątpliwości, że czyn motocyklisty jest bohaterski. Ciężko jednak nie zauważyć, że przejście dla pieszych było nie dalej, niż 50 metrów – to byłby pewnie znacznie bardziej bezpieczny sposób przekraczania drogi, zarówno dla starszej pani, jak i dla kierowców.

Jeszcze jedno – skąd ten motocyklista miał czerwone podświetlenie motocykla? W tej sytuacji przydało się idealnie!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl