Kowno: motocyklista zablokował ruch, aby pomóc starszej kobiecie
Piotr Jędrzejak
5 października 2016

Sobota wieczór, około godziny 20:00. Jadąc jedną z głównych dróg w Kownie, Litwa, kierowca ciężarówki z kamerką pokładową zauważa dziwnie zachowującego się motocyklistę. Stoi w poprzek drogi na środku skrzyżowania i zatrzymuje ruch! Sprawa wyjaśniła się szybko – blokował ruch, aby starsza kobieta mogła bezpiecznie dotrzeć na drugi koniec jezdni.

Motocyklista został okrzyknięty lokalnym Batmanem, ale sprawą zainteresowała się również policja. Przedstawiciel władz powiedział, że policja nie ma zamiaru go ścigać lub karać – w końcu uratował tej starszej pani życie!

Nie ma wątpliwości, że czyn motocyklisty jest bohaterski. Ciężko jednak nie zauważyć, że przejście dla pieszych było nie dalej, niż 50 metrów – to byłby pewnie znacznie bardziej bezpieczny sposób przekraczania drogi, zarówno dla starszej pani, jak i dla kierowców.

Jeszcze jedno – skąd ten motocyklista miał czerwone podświetlenie motocykla? W tej sytuacji przydało się idealnie!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły